Paríž zotrel hviezdny Real. Juventus prišiel o víťazstvo v závere

V šlágri stredajšieho programu 1. kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2019/2020 futbalisti francúzskeho šampióna Paríž Saint-Germain zdolali španielsky Real Madrid 3:0 (2:0).

18.09.2019 21:25 , aktualizované: 23:09
Real Foto: ,
Real Madrid prehral v Paríži rozdielom triedy.

Triumf domácich zariadil už v prvom polčase niekdajší hráč „bieleho baletu“ Ángel di María, ktorý brankára Thibauta Courtoisa prekonal v 14. aj 33. minúte. Bodku za súbojom dala v závere súboja dvojice krajných obrancov s gólovou koncovkou Thomasa Meuniera.

Real bol smerom dopredu „bezzubý“, veď prvú a jedinú strelu do priestoru bránky vyslal v 76. minúte Karim Benzema, ale domáceho gólmana Keylora Navasa, ktorý do PSG prišiel z Realu pred aktuálnou sezónou, prekonal z postavenia mimo hry.

V druhom stretnutí A-skupiny v Belgicku remizoval FC Bruggy s tureckým Galatasarayom Istanbul 0:0. Stretnutie bolo „chudobné“ na strely na bránku, v tejto štatistike domáci uspeli 2:1. Obaja súperi si do tabuľky pripísali po bode.

Neúspešný finalista uplynulej edície LM anglický Tottenham Hotspur viedol v Grécku v súboji B-skupiny nad domácim Olympiakosom Pireus už 2:0, ale na zásahy Harryho Kanea z pokutového kopu a Lucasa Mouru ešte pred prestávkou odpovedal Daniel Podence a deľbu bodov v 54. min zariadil z pokutového kopu Mathieu Valbuena.

Bavorský Bayern Mníchov vyťažil tri body z domáceho súboja proti srbskej Crvenej zvezde Belehrad (3:0), na zásah francúzskeho stredopoliara Kingsleyho Comana z 34. minúty nadviazal desať minút pred koncom zápasu Robert Lewandowski a v závere aj Thomas Müller. Mníchovčania mali v tomto súboji výraznú prevahu, srbského šampióna uchránil od vyššej prehry brankár Milan Borjan.

V C-skupine v ukrajinskom Charkove anglický Manchester City poľahky zdolal Šachtar Doneck 3:0 (2:0), góly hostí dosiahli pred prestávkou Riyad Mahrez a Ilkay Gündogan, po zmene strán Gabriel Jesus. Hrdinom stretnutia medzi chorvátskym Dynamom Záhreb a talianskou Atalantou Bergamo bol domáci záložník Mislav Oršič. Na hladkom víťazstve 4:0 sa podieľal hetrikom, ktorým nadviazal na otvárací zásah Marina Leovaca z 10. minúty.

V D-skupine taliansky šampión Juventus Turín remizoval 2:2 v španielskom Madride s Atléticom, všetky góly v tomto súboji padli až po polčasovej prestávke. Juve viedlo zásahmi Juana Cuadrada a Blaisa Matuidiho 2:0, ale domáci sa nevzdali – čiernohorský obranca Stefan Savič skorigoval a Hector Herrera zriadil pre cenný Atlético bod.

Pred vlastnými fanúšikmi sa nedarilo nemeckému Bayeru Leverkusen, ktorý podľahol ruskému Lokomotivu Moskva 1:2. O všetky tri góly sa postarali hostia. Rusov poslal do vedenia Grzegorz Krychowiak, vlastným gólom potom vyrovnal Benedikt Höwedes a triumf hostí zariadil 23-ročný stredopoliar Dmitrij Barinov.

Druhé kolo skupinovej časti LM je na programe 1. a 2. októbra.

Liga majstrov 2019/2020 vo futbale – 1. kolo skupinovej fázy – streda:

A-skupina:

FC Bruggy (Belg.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 0:0

Paríž Saint-Germain (Fr.) – Real Madrid (Šp.) 3:0 (2:0)

Góly: 14. a 33. Di María, 90.+ Meunier

1. Paríž St. Germain 1 1 0 0 3:0 3
2. Bruggy 1 0 1 0 0:0 1
. Galatasaray 1 0 1 0 0:0 1
4. Real Madrid 1 0 0 1 0:3 0

B-skupina:

Olympiakos Pireus (Gréc.) – Tottenham Hotspur (Angl.) 2:2 (1:2)

Góly: 44. Podence, 54. Valbuena (z pok. kopu) – 26. Harry Kane (z pok. kopu), 30. Lucas Moura

Bayern Mníchov (Nem.) – Crvena zvezda Belehrad (Srb.) 3:0 (1:0)

Góly: 24. Mahrez, 38. Gündogan, 76. Gabriel Jesus

Dynamo Záhreb (Chor.) – Atalanta Bergamo (Tal.) 4:0 (3:0)

Góly: 31., 42. a 68. Oršič, 10. Leovac

1. Dynamo Záhreb 1 1 0 0 4:0 3
2. Manchester City 1 1 0 0 3:0 3
3. Šachtar Doneck 1 0 0 1 0:3 0
4. Bergamo 1 0 0 1 0:4 0

D-skupina:

Atlético Madrid (Šp.) – Juventus Turín (Šp.) 2:2 (0:0)

Góly: 70. Savič, 90. Herrera – 48. Cuadrado, 65. Matuidi

Bayer Leverkusen (Nem.) – Lokomotiv Moskva (Rus.) 1:2 (1:2)

Góly: 25. Höwedes (vlastný) – 16. Krychowiak, 37. Barinov

1. Lokomotiv 1 1 0 0 2:1 3
2. Atlético 1 0 1 0 2:2 1
. Juventus 1 0 1 0 2:2 1
4. Leverkusen 1 0 0 1 1:2 0
Viac na túto tému: #Tottenham Hotspur #Olympiakos Pireus #liga majstrov vo futbale