Škvarka prispel k prvému gólu Ferencvárosu, Celtic deklasoval Estóncov

Maďarský šampión Ferencváros Budapešť v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Michalom Škvarkom zvíťazil v stredajšom úvodnom zápase 2. predkola futbalovej Ligy majstrov 2019/2020 nad FC Valletta 3:1.

25.07.2019 07:54
Kristoffer Ajer Foto: ,
Kristoffer Ajer strieľa prvý gól Celticu.

Outsider z Malty odolával do 19. minúty, keď sa po Škvarkovom rohovom kope presadil hlavou Gruzínec Laša Dvali.

V 36. minúte zvýšil náskok „Fradi“ z jedenástky taliansky útočník Davide Lanzafame a ten istý hráč v 59. minúte z ostrého uhla prekonal hosťujúceho brankára tretíkrát.

Prehru Valletty zmiernil v 85. minúte Yuri po zaváhaní domácej defenzívy. Škvarka už v tom čase nebol na ihrisku, domáci kouč ho stiahol v 82. minúte.

Zdolaný z konfrontácie medzi Dundalkom a Karabachom Agdam môže byť v 3. predkole majstrovskej vetvy Európskej ligy UEFA súperom Slovana Bratislava v prípade, že „belasí“ preskočia kosovskú prekážku KF Feronikeli.

Prvý duel v Írsku vyšiel lepšie hosťom, ktorí si do odvety v Baku vezú cenný nerozhodný výsledok 1:1 so streleným gólom na ihrisku súpera.

Celtic Glasgow potvrdil úlohu obrovského favorita a doma deklasoval estónskeho šampióna Nomme Kalju 5:0, čím si de facto zabezpečil postup do ďalšej fázy.

O víťazstve favorizovaného Celticu bolo prakticky rozhodnuté už v prvom polčase, keď sa presadili Kristoffer Ajer, Ryan Christie z penalty a Leigh Griffiths. Po zmene strán v Celtic Parku strelil svoj druhý gól Christie a debakel hostí dokonal Callum McGregor.

Odvety sú na programe o týždeň.

Prvé zápasy 2. predkola Ligy majstrov 2019/2020:

BATE Borisov – Rosenborg Trondheim 2:1 (1:1)
Góly: 5. Stasevič (z 11 m), 51. Skavyš – 25. Konradsen

Ferencváros Budapešť – FC Valletta 3:1 (2:0)
Góly: 19. Dvali, 36. a 59. Lanzafame (prvý z 11 m) – 85. Yuri, ČK: 90.+4 Borg (Valletta)

Góly: 78. Hoban – 4. Emreli

Viac na túto tému: #liga majstrov #Ferencváros Budapešť #Michal Škvarka #FC Valletta