Liverpool nedovolí Salahovi hrať proti Barcelone, zranený je aj Firmino

Tréner anglického futbalového klubu FC Liverpool Jürgen Klopp nebude môcť počítať so službami dvojice kľúčových útočníkov v utorňajšom odvetnom zápase semifinále Ligy majstrov proti FC Barcelona.

06.05.2019 13:28 , aktualizované: 15:38
Martin Dúbravka, Mohamed Salah Foto: ,
Brankár Newcastlu Martin Dúbravka sa skláňa nad zraneným útočníkom Liverpoolu Mohamedom Salahom po vzájomnej zrážke.

Nemecký lodivod v pondelok médiám potvrdil, že momentálny zdravotný stav nedovolí zasiahnuť do duelu Mohamedovi Salahovi ani Robertovi Firminovi.

Egypťan nedohral víkendové stretnutie 37. kola Premier League, keď ho po strete so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom v službách Newcastlu United museli odniesť na nosidlách.

„Je to otras mozgu a nedovolíme mu hrať. Nemôžeme. Mo sa cíti dobre, ale nie tak, aby z lekárskeho pohľadu mohol hrať,“ citovala britská BBC nemeckého kouča.

Brazílčan Firmino má problémy so slabinami už od konca apríla. Vynechal uplynulé dva ligové zápasy a v prvom meraní síl s Barcelonou odohral iba trinásť minút.

Liverpool má pred sebou bez Salaha a Firmina náročnú úlohu v semifinále Ligy majstrov, keďže v úvodnom dueli prehral na trávniku Barcelony 0:3.

„Dvaja z najlepších útočníkov sveta nebudú hrať a navyše musíme streliť štyri góly. To nám, samozrejme, komplikuje život, ale budeme sa 90 minút snažiť robiť, čo vieme. Ak sa nám podarí postúpiť, bude to báječné. Ak nie, poďme sa rozlúčiť tým najkrajším spôsobom,“ dodal nemecký kouč.

„The Reds“ zároveň bojujú o titul v Premier League, kde ich čaká ešte jeden ligový duel. V nedeľu nastúpia Kloppovi zverenci v záverečnom kole proti Wolverhamptonu Wanderers, ale ani víťazstvo im nemusí zaručiť zisk majstrovskej trofeje.

TV Pravda: S kamerou sme sa v pravidelnej rubrike Týždeň v športe vybrali za slávnym slovenským futbalovým klubom – Inter Bratislava. Chcete vedieť, kde dnes pôsobí? Pozrite si našu videoreportáž.