Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Rakúšania zrušili špeciálny vlak fanúšikov Slovana. Tí vyzývajú na mobilizáciu

Rakúska polícia zakázala prechod špeciálneho vlaku s fanúšikmi Slovana Bratislava, ktorí chceli vo štvrtok vycestovať z Bratislavy do Viedne na odvetný zápas 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 proti miestnemu Rapidu.

13.08.2018 19:58
Slovan, fanúšikovia Foto: ,
Futbalisti Slovana s fanúšikmi po víťazstve nad Rapidom Viedeň.
debata (3)

„Doprava vlakom do stanice vzdialenej 400 metrov od štadióna je podľa nás jednoznačne najlepším riešením či už z hľadiska komfortu fanúšikov, ale aj bezpečnosti. Rakúska polícia však argumentovala, že fanúšikovia majú prísť autobusmi,“ píše sa v stanovisku na klubovom webe skslovan.com, podľa ktorého malo už v pondelok o dopravu špeciálnym vlakom záujem viac ako 700 priaznivcov.

Vedenie „belasých“ napriek tomu vyzýva svojich fanúšikov, aby do Viedne prišli v čo najväčšom počte.

"Slovanisti, nastal čas ukázať, že čo nás nezabije, to nás posilní. Mojou túžbou bolo, aby ste všetci mohli cestovať špeciálnym vlakom, kde sme sa rozhodli zaplatiť polovicu cestovného. Osobne som vyvinul maximálne úsilie, aby rakúska polícia nezrušila tento vlak. Žiaľ, nepodarilo sa nám to a tak musíme akceptovať toto pre mňa neférové a jednoznačne nesprávne rozhodnutie. Spoliehame sa na vás, že sa nenecháte odradiť, nájdete všetky možné spôsoby dopravy, vypredáte sektor a opäť budete naším dvanástym hráčom.

Slovan si poradil s Rapidom Viedeň Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
 Aleksandar Čavrič zo Slovana v súboji s Mateom...

Nenechajme sa znechutiť, ale naopak, správne sa vyburcujme a vo štvrtok všetci smer Viedeň. Budeme vás všetkých potrebovať, pretože verím, že v takýchto náročných chvíľach môžete byť práve vy tí, ktorí nám pomôžu k úspechu. Som presvedčený, že s vašou podporou to zvládneme. Všetci spoločne urobme maximum pre úspech Slovana,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Slovan vyhral v prvom zápase v domácom prostredí 2:1, odveta na ihrisku Rapidu Viedeň je na programe vo štvrtok o 20.30 h.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Rapid Viedeň