Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Nepokoje fanúšikov z Bratislavy by sa v Prahe nemali opakovať

Štvrtkový odvetný súboj Európskej ligy medzi futbalistami Sparty Praha a Slovana Bratislava na Letnej nie je vypredaný. Organizátori napriek tomu očakávajú približne 15-tisícovú návštevu a pražský klub tvrdí, že o bezpečnosť diváka bude postarané.

04.11.2014 16:13
Slovan - Sparta, fanúšikovia, výtržnosti Foto: ,
Výtržnosti na tribúne v prvom polčase zápasu Slovan - Sparta.
debata

„Robíme všetko preto, aby si diváci užili futbal,“ cituje server idnes.cz sparťanského riaditeľa komunikácie Ondřeja Kasíka. Mediálny šéf "rudých“ zároveň upozorňuje ďalších záujemcov o vstupenky, že v deň zápasu, teda vo štvrtok 6. novembra, sa už z bezpečnostných dôvodov nebudú dať kúpiť. V utorok a stredu to ešte bude možné priamo na štadióna na Letnej alebo prostredníctvom internetu.

Keďže pred dvoma týždňami v Bratislave došlo k vážnym fanúšikovským výtržnostiam, čoho výsledkom boli mastné pokuty od UEFA pre oba kluby, pražskí organizátori urobia všetko preto, aby sa na Letnej niečo podobné neopakovalo. Zápas je zaradený do kategórie najviac rizikových, ale Sparta má s týmto druhom stretnutí veľa skúseností. "Na štadióne bude dostatok usporiadateľom a pracovníkov bezpečnostných zložiek. Tí by tam boli bez ohľadu na udalosti, ktoré sa udiali v Bratislave,“ pokračoval Kasík.

Priaznivci Slovana dostali k dispozícii 1000 vstupeniek, čo je približne 5 % z kapacity štadióna. Podľa informácií idnes.cz by však sektor pre hosťujúcich „utras“ nemal byť plný. Domácich vlajkonosičov aj ďalších prívržencov Sparty by si organizátori mali postrážiť. Aj vzhľadom na podmienečné uzavretie štadióna pre divákov v prípade, že sa ešte zopakujú neprístojností sparťanských fanúšikov. Situácia z Bratislavy spojená s nekontrolovaným stretom „ultras“ oboch táborov v časti štadióna, kde nemali čo robiť, by sa v Prahe opakovať nemala. „Ich sektory sú v protiľahlých rohoch štadióna a sú aj oddelené pevnými plotmi, ktoré sú zabetónované,“ dodal pre iDnes.cz Kasík.

Brány štadióna sa vo štvrtok otvoria o 19.30 h, čiže hodinu a pol pred prvým výkopom. Sparta má v tabuľke I-skupiny EL 6 bodov a reálnu šancu na postup, Slovan je posledný s nulou na konte bodov aj gólov.

debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #AC Sparta Praha