Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sagan sa našiel v novej úlohe. Vy si rušíte televíziu, my ho máme v priamom prenose, velebia Slováka u susedov

Peter Sagan po nedávnych pretekoch Okolo Slovenska potvrdil, že cestná cyklistika je pre neho už uzatvorená kapitola. Slovenský šampión sa však osvedčil v pre neho novej úlohe.

05.07.2024 08:30
Peter Sagan Foto:
Peter Sagan sa na cestných pretekoch už neukáže.
debata (14)

Trojnásobný svetový šampión sa okrem svojich víťazstiev preslávil aj svojskou povahou a podrezaným jazykom.

Miesto tradičných fráz sa často riadil tradičným „čo na srdci, to na jazyku“, čím neraz dostal pýtajúcich sa novinárov či moderátorov do úzkych.

Možno aj preto ho ČT Sport oslovil s ponukou komentovania. Slovenský cyklista sa tak prvýkrát predstavil v úlohe odborníka za mikrofónom, keď divákov sprevádzal jednou z etáp tohtoročnej Tour de France.

Tá bola fanúšikmi i odborníkmi považovaná za poslabšiu, no Saganovi sa podarilo ju v spolupráci s komentátorom Tomášom Jílekom oživiť.

Peter Sagan Čítajte viac Celkový triumf na Okolo Slovenska si odnáša Švajčiar, odolal aj Alaphilippeovi. Sagan potvrdil, že na ceste končí

Situácie opísal z pohľadu skúseného veterána, pričom preteky vyšperkoval aj vlastnými historkami. Fanúšikovia na sociálnej sieti boli z ťahu českej televízie nadšení.

Panovala zhoda, že by ho mali za komentátorský pult zavolať opäť. „Peter jednoznačne super, veľmi som sa nasmiala pri jeho príhodách,“ napísala fanúšička.

„Ďakujeme za neho. Zatiaľ čo Slováci si rušia televíziu a rozhlas, tak my máme Sagana v priamom prenose, to je husté,“ rypol si ďalší do diania okolo slovenskej verejnoprávnej televízie.

Maďarsko Cyklistika Okolo Maďarska Sagan Čítajte viac Počúvate vôbec, čo rozprávam?! Sagan perlil na tlačovke, na Okolo Slovenska má jasný cieľ

Pre ČT Sport zopakoval, že na Okolo Slovenska pre neho bolo posledné vystúpenie. "Na ceste to boli moje posledné preteky, išlo o takú rozlúčku so slovenskými fanúšikmi.

Po celej kariére by mali byť moje posledné preteky na Slovensku. Ešte sa pokúsim zúčastniť sa na majstrovstvách Slovenska na horskom bicykli, ktoré budú o tri týždne v Košiciach.

Záver Okolo Slovenska, Sagan to tiež uzavrel
Video

A potom už iba nejaké sponzorské veci alebo cyklistický maratón, len tak pre zábavu," dodal ohľadom svojich ďalších plánov.

Etapoví králi na Tour de France Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
 Drvivá väčšina cyklistov sníva o tom, že počas...
14 debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Peter Sagan #komentátor #Tour de France 2024