Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Český majster v cyklistike bol po spoločnom šampionáte totálne frustrovaný, v dobrom vravel jedine o Slovákovi

Favorizovaný obhajca titulu Mathias Vacek zostal po dnešných pretekoch s hromadným štartom na majstrovstvách českej a slovenskej republiky v cestnej cyklistike v Jevíčku veľmi sklamaný.

23.06.2024 20:16
Mathias Vacek Foto:
Čech Mathias Vacek.
debata (1)

Napriek tomu, že odovzdal na viac ako dvestokilometrovej trati maximum, nedosiahol na medailu a medzi Čechmi prišiel až piaty. V rozhovore pre ČTK priznal, že ho štval štýl pretekania jeho súperov.

Pre pretekára worldtourovej stajne Lidl-Trek to bol veľmi ťažký deň. Vacek vedel, že má formu, čo potvrdil drvivým triumfom vo štvrtkovej časovke. Lenže v cestných pretekoch čelil obrovskej presile.

Lukáš Kubiš Čítajte viac Začala sa éra po Saganovi... Slovensko má nového cyklistického šampióna

Dve najlepšie domáce stajne Elkov-Kasper a ATT Investments mali na štarte po jedenástich pretekároch, zatiaľ čo on mohol dúfať snáď len v pomoc brata Karla. Ako sa ukázalo, bol to boj s veternými mlynmi.

„Som sklamaný, za mňa toto nie je pretekanie, ale hákovanie počas celého dňa. Možno by sa niektoré tímy mali zamyslieť. Chápem, že im ide o veľa, ale toto nie je pretekanie. Keď si za sebou ťahám desať ľudí a nikto ani nevystrieda… Jediný, kto ma striedal, bol Pavel Bittner. A Slovák Martin Svrček,“ uviedol Vacek.

Jeho maximálna snaha zlikvidovať náskok skupinky utečencov vyšla aj preto navnivoč.

„Čo s tým mám robiť? Nechali sme im sedem minút, všetci sa potom pozerajú po mne a po bratovi. Keby som nemal také nohy, aké momentálne mám, tak to nezídem ani na tú minútu, ako sa mi to nakoniec podarilo,“ povedal Vacek, ktorý na víťazného Čecha Tomáša Přidala zo stajne Elkov-Kasper stratil v cieli minútu a 13 sekúnd.

Martin Svrček. Foto: TASR, Pavel Neubauer
SR Cyklistika Svrček Martin Svrček.

"Posledné dve kolá som išiel vlastne len ja sám, párkrát prestriedal Martin (Svrček). Snažil som sa to ošklbať, zostal som s dvoma Slovákmi, (Lukáš) Kubiš nestriedal ani raz. Dopadlo to, ako dopadlo.

Výkonnosť som mal dobrú, ale takéto pretekanie ma nebavilo," priznal potom, čo strávil dlhé minúty v karavane a spolu s bratom Karlom vstrebával sklamanie.

Naštvaný bol aj napriek tomu, že podobný priebeh musel očakávať. Súperi vedia, akú má v posledných týždňoch formu.

Pripomeňme, že majstrom Slovenska sa v spomínaných pretekoch stal Lukáš Kubiš z českej stajne Elkov. Martin Svrček (Soudal–Quick-Step) v poslednej fáze pretekov spadol a do zápolenie o slovenské prvenstvo sa nezapojil.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Svrček