Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nemá adresu, na účte ani cent. Stratil úplne všetko, opísal právnik trpký pád cyklistu s titulom od kráľovnej

Bradley Wiggins je legenda cyklistiky a britského športu. 44-ročný bývalý jazdec získal osem medailí na olympiádach, štyrikrát sa stal majstrom sveta v rôznych disciplínach, pred dvanástimi rokmi triumfoval aj na 99. ročníku Tour de France.

22.06.2024 14:06 , aktualizované: 14:26
Bradley Wiggins, Peter Sagan Foto:
Zľava Bradley Wiggins, Peter Sagan a Rohan Dennis v roku 2014.
debata (16)

To je však minulosť. Brit, ktorému v roku 2009 udelila zosnulá kráľovná Alžbeta II. Rád Britského impéria a o štyri roky neskôr rytiersky titul s právom oslovenia Sir, sa ocitol na úplnom dne.

Správy o Wigginsových problémoch sa objavili už v roku 2022, kedy média informovali o veľkých finančných problémoch jeho firmy a dlhu vyše miliónov libier.

Ukázalo sa, že zrejme nepreháňali. Wiggins Rights Limited sa dostala do likvidácie a 3. júna súd potvrdil, že Wiggins zbankrotoval.

Prvý britský víťaz Tour, ktorý počas kariéry zarobil okolo 13 miliónov libier, dnes dlhuje okolo 1,5 milióna.

175528772 Čítajte viac Krach českej legendy. Olympijský víťaz dlhuje 1,7 miliardy korún. Musí predať najcennejšie medaily, aby sa zachránil

V snahe splatiť svoje podlžnosti voči veriteľom sa rozhodol pre predaj svojich medailí, trofejí a cyklistického vybavenia.

Tie však vyniesli zisk okolo 300 000 libier, čo pokryje iba zhruba jednu pätinu dlžôb.

Cyklistov právnik Alan Sellers uviedol pre britský Daily Mail, že situácia je kritická. "Často prespáva u bývalej manželky, no aj u rôznych priateľov či rodinných príslušníkov.

Je z neho gaučový surfér. Neviem, kde spal minulú noc, kde bude spať dnes či zajtra. Adresu nemá," skonštatoval Sellers.

Cyklistovi neostalo vôbec nič. „Je to jeden veľký chaos, stratil úplne všetko. Rodinný dom, sídlo na Malorke, úspory a investície. Nemá ani cent. Je to veľmi smutné.“

Peter Sagan Čítajte viac Ďalšie veľké meno na Okolo Slovenska, so Saganom sa príde rozlúčiť aj dvojnásobný majster sveta

Wiggins sa istý čas zdržiaval na parkovisku v Manchestri, kde sa mu domovom stal požičaný turistický príves. Ten však pred pár dňami našli opustený a plný odpadkov.

Ťažko povedať, kde nastal zlom, no v živote cestného šampióna to odmalička nebolo dokonalé. V detstve ho podľa vlastných slov zneužíval jeho tréner, neskôr netajil svoju náklonnosť k alkoholu.

Tvrdil, že pitie mu pomáha vyrovnať sa s tlakmi a depresiami, ktoré mu priniesli jeho sláva a úspechy.

Dlho ho vinili aj z užívania nepovolených látok, Wiggins však akékoľvek špekulácie o dopingu striktne odmietal. Práve stres z dopingových obvinení mal stáť za rozvodom s manželkou Cath v roku 2020.

Najlepšie platení cyklisti súčasnosti Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Peter Sagan mal pred rokmi väčší plat ako...
16 debata chyba
Viac na túto tému: #bankrot #cyklistika #Tour de France #Peter Sagan #medaila #Bradley Wiggins