Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Najväčšie hviezdy skončili na ceste. Masívny hromadný pád na Dauphiné

Piatu etapu cyklistických pretekov Critérium du Dauphiné neutralizovali. Necelých 21 kilometrov pred cieľom totiž prišlo v pelotóne k hromadnému pádu a po krátkom prerušení jury rozhodla, že výsledky zo štvrtka sa do klasifikácie nebudú započítavať.

06.06.2024 16:53
Remco Evenepoel Foto:
Remco Evenepoel po páde v piatej etape.
debata

Na zemi po páde skončili líder celkového poradia Belgičan Remco Evenepoel (Soudal – Quick-Step) i druhý muž hodnotenia Slovinec Primož Roglič z Bory-Hansgrohe, ktorý má manko 33 sekúnd.

Organizátori uviedli, že etapu zrušili, pretože všetky sanitky, ktoré mali k dispozícii, odvážali jazdcov do nemocníc.

„Vzhľadom na to, že nie sú k dispozícii žiadne sanitky, ktoré by sa postarali o jazdcov, etapa je neutralizovaná. V cieli sa nebudú merať časy a v tejto etape nebude víťaz,“ uviedli organizátori pretekov podľa AP.

Pelotón potom zvoľna prešiel zvyšných 20 km do cieľa v Saint-Priest, kde na jazdcov čakali tímové autobusy a zdravotníci.

Preteky sú prípravou na Tour de France, ktorá štartuje o tri týždne. Evenepoel si po páde držal rameno, ktoré si zranil v apríli v Baskicku, no potom nasadol späť na bicykel.

Sagan Čítajte viac Sagan smúti, zasiahla ho smrť uznávaného velikána: Na stretnutie s tebou nikdy nezabudnem

„Som v poriadku, ale pozrite sa na moju prilbu. Tá ma dnes zachránila. Opäť som spadol na rameno a krváca mi, ale malo by to byť v poriadku, sú tu chlapci, ktorí sú na tom oveľa horšie ako ja,“ skonštatoval Evenepoel, ktorý spolu s Rogličom spadli na pretekoch Okolo Baskicka pred dvoma mesiacmi a toto sú ich prvé preteky po návrate.

Dvaja jazdci z tímu Visma, ktorý vyhral predchádzajúce dva ročníky Tour de France, prišli pri štvrtkovom páde o kľúčových jazdcov Dylana van Baarleho a Stevena Kruijswijka. Baarle zrejme utrpel zranenie ramena. Preteky pokračujú cez víkend tromi horskými etapami v Alpách.

Najlepšie platení cyklisti súčasnosti Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Peter Sagan mal pred rokmi väčší plat ako...
debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Critérium du Dauphiné