Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sagan smúti, zasiahla ho smrť uznávaného velikána: Na stretnutie s tebou nikdy nezabudnem

Počas úspešnej kariéry, ktorá sa pomaly, ale isto chýli ku koncu, spoznal mnoho ľudí. Väčšina bola z cyklistickej brandže, ale tiež stretol ikony a legendy z iných športov.

03.06.2024 15:15
Sagan Foto:
Peter Sagan.
debata

Možno to niekoho prekvapí, ale Peter Sagan sa poznal aj s Billom Waltonom.

Bývalý skvelý basketbalista bol členom Siene slávy NBA. V sezóne 1977/78 sa stal najužitočnejším hráčom zámorskej profiligy, v zbierke má aj majstrovské tituly s Portlandom a Bostonom.

Walton zomrel minulý týždeň vo veku 71 rokov. Jeho smrť zarmútila aj Sagana, ktorý sa s ním stretol počas pôsobenia na pretekoch Okolo Kalifornie.

"Som neuveriteľne zarmútený, keď som počul o odchode Billa Waltona. Vďaka jednému z mojich priateľov som mal tú česť a privilégium stretnúť sa s Billom niekoľkokrát v Kalifornii.

Nebola to len basketbalová legenda, ale aj pozoruhodný človek, milý a srdečný. Odpočívaj v pokoji Bill, stretnutie s tebou bol zážitok, na ktorý nikdy nezabudnem," napísal Sagan na sociálnej sieti a pridal spoločnú fotografiu.

Bill Walton a Peter Sagan na spoločnej snímke. Foto: instagram.com/petosagan
Sagan Bill Walton Bill Walton a Peter Sagan na spoločnej snímke.

Waltonova kariéra v NBA, ktorú prerušili chronické zranenia nohy, trvala 468 zápasov v Portlande, San Diegu a nakoniec v Los Angeles Clippers a Bostone.

V týchto dueloch dosiahol priemer 13,3 bodu a 10,5 doskoku. Neskôr pracoval aj ako športový komentátor.

Sagan minulý týždeň potvrdil, že sa predstaví na pretekoch Okolo Slovenska 2024.

Najväčšia domáca cyklistická akcia sa tento rok uskutoční skôr ako obvykle, päťetapové podujatie je na programe od 26. do 30. júna.

Ak situáciu neskomplikujú zdravotné problémy, ktoré ho trápili tento rok, Sagan bude na Okolo Slovenska jazdiť vo farbách domáceho tímu Pierre Baguette.

Sagan MS cesta Čítajte viac Definitívna rozlúčka s cestou. Sagan oznámil miesto posledných pretekov, slovenský fanúšik sa poteší

"S tímom som sa dohodol, že pôjde na Okolo Maďarska, tie preteky som aj dokončil. Pokúsim sa absolvovať aj Okolo Slovenska, aby som sa rozlúčil s cestnou kariérou aj so slovenskými fanúšikmi.

To by bola posledná bodka za mojou kariérou na ceste," vyjadril sa Sagan do kamery RTVS.

Jeho plány pre rok 2024 skomplikovali problémy so srdcovou arytmiou. Musel absolvovať operáciu a vynechal značnú časť tréningov i pretekoch, na ktorých chcel zabojovať o účasť na olympiáde v Paríži.

V horskej cyklistike štartoval na OH 2016 v Riu de Janeiro, ale v Paríži sa mu to zrejme nepodarí.

Slovensko nemá dostatočne vysokú pozíciu v olympijskom rankingu a Saganovi už nezostáva čas na získanie potrebných bodov.

Jeho poslednou šancou je tzv. divoká karta. Tú však organizátori zvyčajne udeľujú pretekárom z cyklisticky exotických krajín, v Tokiu 2020 ju získal reprezentant Kostariky.

Peter Sagan v drese cyklistického tímu Pierre... Foto: TASR, Daniel Stehlík
SR Cyklistika Pierre Baguette Sagan ZAX Peter Sagan v drese cyklistického tímu Pierre Baguette.

"Zo začiatku sezóny som sa chcel kvalifikovať na olympiádu, ale mal som problémy so srdcom. Už som ich vyriešil, bol som na operácii a odvtedy som už ich nemal.

Ale už je dosť neskoro dostávať sa do nejakej formy, olympiáda je za dverami. Uvidím, možno zo srandy vyskúšam na horáku domáci šampionát," uviedol Sagan.

Ako uvádza oficiálny web organizátorov, Okolo Slovenska 2024 ponúkne „malebné zákutia od nížiny dunajských vôd až po majestátne Tatry“. Celkovo je na programe počas piatich etáp 710,5 kilometrov s 19 horskými a 8 rýchlostnými prémiami.

Karty celkového poradia rozdá na úvod tímová časovka v Dunajskej Strede, ktorá je na programe pretekov piatykrát v ich histórii.

Ďalšie štyri dni uvidia fanúšikovia etapové súboje od klasikárskych profilov druhého a tretieho dňa, až po náročné horské etapy na záver. Posledná etapa má finiš na Štrbskom Plese.

Sagan Alaphilippe Čítajte viac Bol som hlúpy, že som Sagana nepodpísal. Teraz legendárnej značke hrozí, že príde o iného svetového šampióna
debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Peter Sagan #basketbal #Bill Walton