Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Definitívna rozlúčka s cestou. Sagan oznámil miesto posledných pretekov, slovenský fanúšik sa poteší

Vysnívaná účasť na olympiáde v Paríži mu zrejme unikne, ale slovenských fanúšikov poteší iným spôsobom. Posledná šanca vidieť šampióna v akcii pre nich príde na domácej pôde.

29.05.2024 06:20
Sagan MS cesta Foto:
Peter Sagan na MS 2023 v Glasgowe.
debata

Peter Sagan potvrdil, že sa predstaví na pretekoch Okolo Slovenska 2024.

Najväčšia domáca cyklistická akcia sa tento rok uskutoční skôr ako obvykle, päťetapové podujatie je na programe od 26. do 30. júna.

Ak situáciu neskomplikujú zdravotné problémy, ktoré ho trápili tento rok, Sagan bude na Okolo Slovenska jazdiť vo farbách domáceho tímu Pierre Baguette.

sagan Čítajte viac Sagan si pýtal štvorku imbusák, no potreboval niečo iné, spomína Valach na kritický moment. Obaja chcú pomôcť slovenskému projektu

"S tímom som sa dohodol, že pôjde na Okolo Maďarska, tie preteky som aj dokončil. Pokúsim sa absolvovať aj Okolo Slovenska, aby som sa rozlúčil s cestnou kariérou aj so slovenskými fanúšikmi.

To by bola posledná bodka za mojou kariérou na ceste," vyjadril sa Sagan v utorkových večerných G-B-S na RTVS.

Jeho plány pre rok 2024 skomplikovali problémy so srdcovou arytmiou. Musel absolvovať operáciu a vynechal značnú časť tréningov i pretekoch, na ktorých chcel zabojovať o účasť na olympiáde v Paríži.

V horskej cyklistike štartoval na OH 2016 v Riu de Janeiro, ale v Paríži sa mu to zrejme nepodarí.

Peter Sagan v drese cyklistického tímu Pierre... Foto: TASR, Daniel Stehlík
SR Cyklistika Pierre Baguette Sagan ZAX Peter Sagan v drese cyklistického tímu Pierre Baguette.

"Zo začiatku sezóny som sa chcel kvalifikovať na olympiádu, ale mal som problémy so srdcom. Už som ich vyriešil, bol som na operácii a odvtedy som už ich nemal.

Ale už je dosť neskoro dostávať sa do nejakej formy, olympiáda je za dverami. Uvidím, možno zo srandy vyskúšam na horáku domáci šampionát," uviedol Sagan.

Ako uvádza oficiálny web organizátorov, Okolo Slovenska 2024 ponúkne „malebné zákutia od nížiny dunajských vôd až do majestátnych Tatier“.

Peter Sagan Čítajte viac Sagan má za sebou návrat na cestu. Okolo Maďarska vyhral Belgičan Nys

Celkovo je na programe 710,5 kilometrov s 19 horskými a 8 rýchlostnými prémiami.

Karty celkového poradia rozdá na úvod tímová časovka v Dunajskej Strede, ktorá je na programe pretekov po piaty raz v ich histórii.

Ďalšie štyri dni uvidia fanúšikovia etapové súboje od klasikárskych profilov druhého a tretieho dňa až po náročné horské etapy na záver. Posledná etapa má finiš na Štrbskom Plese.

Top výroky: Sagan o sebe, iní o Saganovi Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Bezprostredný, úprimný, čo na srdci, to na...
debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Peter Sagan #Okolo Slovenska 2024