Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Situácia ohľadom Saganovho návratu sa vyjasnila. Najlepšia správa pre Slovensko, tvrdí manažér

Situácia ohľadom Petra Sagana a jeho pôsobenia v cestnej cyklistike v budúcom roku nadobudla finálne kontúry. V slovenskom tíme Pierre Baguette absolvuje cestnú časť prípravy na preteky v horskej cyklistike, na ktoré sa sústredí od sezóny 2024, informuje denník Šport.

23.11.2023 11:15
820500591 Foto:
Peter Sagan sa na chvíľu vráti na cesty.
debata (2)

Sagan by chcel štartovať na OH v Paríži v horskej cyklistike. V minulej sezóne sa mu nepodarilo získať priamu miestenku, pre trojnásobného majstra sveta v cestnej cyklistike je však v hre voľná karta.

„Peter Sagan absolvuje v príprave na olympijské hry asi dvoje etepové preteky na ceste a potom zrejme ešte ďalšie dve cestárske súťaže,“ uviedol jeden z manažérov Gabriel Uboldi pre Šport.

275779922 1357812321308228 3438054534052600794 n Čítajte viac Prípad vraždy obľúbenej cyklistky je uzavretý. Osudným sa jej stal smrtiaci milostný trojuholník

„Myslím si, že je to pre jeho rodnú krajinu tá najlepšia správa. Pre Petra Sagana samotného to bola jedna z veľmi pravdepodobných alternatív,“ povedal Uboldi a zároveň zdôraznil, že cestné preteky s novým tímom majú čisto prípravný charakter.

V cyklistovom novom pôsobisku je športový riaditeľ jeho brat Juraj. Preteky v horskej cyklistike absolvuje Sagan s tímom Specialized Factory Racing.

„Potrebujeme ešte doriešiť skutočnosť, že Specilaized chce, aby Peter aj na ceste jazdil na bicykli tejto značky. Pierre Bagutte však využíva bicykle Time. Verím však, že to nebude problém,“ vysvetlil Uboldi.

11 Ullrich Čítajte viac Dlhé roky bol tieňom podvodníka Armstronga. Legendárny Ullrich sa priznal k dopingu

Informácia o konkrétnych pretekoch príde v horizonte niekoľkých dní, v hre je aj Saganov štart na budúcoročnom Okolo Slovenska. „Prioritou sezóny budú, okrem OH v Paríži, Petrove štarty na pretekoch Svetového pohára UCI v cross country,“ dodal Uboldi.

Cyklisti, ktorí v roku 2023 ukončili kariéru Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Peter Sagan nie je jediná hviezda, ktorá sa v...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Peter Sagan #horská cyklistika #Pierre Baguette