Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Dážď a pády zasiahli Vueltu. Druhá etapa patrila Kronovi, do červeného sa obliekol Talian

Dánsky cyklista Andreas Kron z tímu Lotto-Dstny zvíťazil v nedeľňajšej druhej etape 78. ročníka španielskej Vuelty.

27.08.2023 18:45
Andreas Kron Foto:
Dánsky cyklista Andreas Kron nemal v 2. etape Vuelty konkurenciu.
debata

Vyplatil sa mu nástup na prudkom stúpaní na kopec Montjuic a na klzkej trati následne zvládol aj zjazd. Etapu významne ovplyvnil dážď, ktorý sa podpísal pod viaceré pády.

Práve pre počasie sa neutralizácia výsledkov uskutočnila 9 km pred cieľom. V tomto bode boli najrýchlejší Andrea Piccolo a Javier Romo, prvý menovaný získal červený dres pre priebežného lídra celkového poradia.

Po sobotňajšej prvej etape, ktorou bola tímová časovka, sa cyklisti presunuli do kopcov. Trasa s celkovou dĺžkou 181,8 km z Mataró do Barcelony priniesla jazdcom dve výraznejšie stúpania a jedno kratšie a aj jedno prudké krátko pred cieľom.

800429063 Čítajte viac Nie sme cvičené opice! Favorit Vuelty sa obul do organizátorov. Čo ho naštvalo?

V úvode sa od pelotónu vzdialila štvorica Sobrebro, Romo, Nicolau a Piccolo. Na vrchole Coll de Sant Batomeu bol prvý Romo, ktorý získal tri body do súťaže vrchárov. K menovanému kvartetu sa zaradil aj Bol a táto pätica postupne zvyšovala náskok.

Približne 120 km viedla o dve minúty pred pelotónom, ktorý však viackrát zrýchlil tempo. Bol a Nicolau sa napokon neudržali medzi lídrami a vo vedúcej skupine zostali Piccolo, Sobrero a Romo.

Preteky začal komplikovať dážď, ktorý sa podpísal aj pod pád viacerých jazdcov v pelotóne vrátane Rogliča 33 km pred cieľom. Krátko na do došlo k pádu aj v čelnej skupinke, keď Piccolo spadol v zákrute, no nestratil veľa sekúnd.

Tijl De Decker Čítajte viac Cyklistický svet smúti. Po zrážke s autom zomrel víťaz Paríž-Roubaix. Mal len 22 rokov

Tempu trojčlenného úniku napokon nestíhal Sobrero a súboj o etapové víťazstvo sa tým zúžil na dvojicu Piccolo – Romo. K neutralizácii pretekov došlo 9 km pred cieľom a v danom momente bol Piccolo pred Romom. Následne sa obaja nechali pohltiť pelotónom, ktorý v závere čakalo 8,8-percentné stúpanie na Montjuic.

Tri body do súťaže vrchárov a šesť bonifikačných sekúnd vybojoval Kron. Po zjazde z kopca sa na neho snažili dotiahnuť Gregoire aj Bardet, ale o etapový titul ho nedokázali pripraviť.

78. ročník Vuelty – 2. etapa (Mataró – Barcelona, 181,3 km):
1. Andreas Kron (Dán./Lotto-Dstny) 4:22:44 h, 2. Kaden Groves (Aus./Alpecin-Deceuninck), 3. Andrea Vendrame (Tal./AG2R Citroën Team), 4. Andrea Bagioli (Tal./Soudal Quick-Step), 5. Fernando Barcelo (Šp./Caja Rural-Seguros RGA), 6. Ivan Cortina Garcia (Šp./Movistar Team), 7. Romain Gregoire (Fr./Groupama-FDJ), 8. Lennert Van Eetvelt (Belg./Lotto-Dstny), 9. Marijn Van Den Berg (Hol./EF Education-EasyPost), 10. Kobe Goossens (Belg./Intermarche-Circus-Wanty) všetci +7

debata chyba
Viac na túto tému: #Vuelta 2023