Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Kopecká zdolala šampiónku Tour de France a v Glasgowe získala už štvrtú medailu

Belgičanka Lotte Kopecká zvíťazila v nedeľňajších pretekoch elite v cestnej cyklistike na MS v Glasgowe.

13.08.2023 20:54
Kopecká MS Glasgow Foto:
Stupeň víťaziek na MS v Glasgowe: strieborná Demi Volleringová, zlatá Lotte Kopecká a bronzová Cecilie Ludwigová.
debata

Na 154,1 km trati dosiahla čas 4:02:12 h a zvíťazila so sedemsekundovým náskokom pred striebornou Holanďankou Demi Volleringovou, ktorá sa tesne dostala pred bronzovú Dánku Ceciliu Uttrup Ludwigovou.

Pre 27-ročnú Kopeckú to bol ďalší cenný úspech z MS v Glasgowe, na ktorých už triumfovala v bodovacích aj vylučovacích pretekoch a z dráhy si odniesla aj bronz v omniu. Vlani bola v cestných pretekoch na MS vo Wollongongu strieborná.

„Je to neuveriteľný rok. Tento titul pre mňa veľa znamená, je to splnený sen. Dôležitejšia je však cesta,“ zdôraznila Kopecká, ktorá zažiarila aj na nedávnych pretekoch Tour de France, kde dosiahla etapové víťazstvo, šesť dní jazdila v žltom drese priebežnej líderky a celkovo skončila druhá za Volleringovou.

Sagan horská Glasgow Čítajte viac Van der Poel zúril, Sagan rozdýchaval, protekcia im nepomohla. Nechutné, sťažoval sa Slovákov budúci kolega

Francúz Romain Mahieu triumfoval v kategórii elite BMX, keď vo finále zvíťazil s náskokom 0,142 sekundy pred krajanom Arthurom Pilardom. Francúzsku dominanciu potvrdil bronzovou priečkou Joris Daudet.

V rovnakej disciplíne získala zlatú medailu Britka Bethany Shrieverová. Strieborná Holanďanka Laura Smuldersová za ňou zaostala o 0,380 sekundy, bronzová Američanka Alise Willoughbyová mala manko 0,759 s.

MS v cyklistike, BMX elite

muži: 1. Romain Mahieu 33,189 s, 2. Arthur Pilard +0,142 s, 3. Joris Daudet (všetci Fr.) +0,354
ženy: 1. Bethany Shrieverová (V. Brit.) 36,577 s, 2. Laura Smuldersová (Hol.) +0,380, 3. Alise Willoughbyová (USA) +0,759

cestná cyklistika – ženy, preteky jednotlivkýň (154,10 km): 1. Lotte Kopecká (Belg.) 4:02:12 hod, 2. Demi Volleringová (Hol.) +7s, 3. Cecilie Ludwigová (Dánsko) +7

debata chyba
Viac na túto tému: #ženy #MS v cyklistike #Glasgow 2023 #Lotte Kopecká