Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Van der Poel zúril, Sagan rozdýchaval, protekcia im nepomohla. Nechutné, sťažoval sa Slovákov budúci kolega

Tom Pidcock strieda cestu a horskú cyklistiku. Foto: SITA/AP, Georgios Kefalas
15. Tom Pidcock Tom Pidcock strieda cestu a horskú cyklistiku.

Šampión Pidcock: Hrozná blbosť

Pidcock, víťaz marcovej klasiky Strade Bianche, výhodu využil. Ukázal silu z cesty, vyhol sa pádom a klasických „bajkerom“ vyfúkol dúhový dres.

Ani on však neskrýval rozčarovanie nad neférovým verdiktom UCI.

"Hrozná blbosť. Takéto zmeny pravidiel majú byť známe od 1. januára a nie na poslednú chvíľu. Obetoval som tri týždne z prípravy na Tour de France, aby som si vyjazdil body na horáku.

A oni ma teraz aj tak posunú o tridsať miest. To sa nerobí, nie je to fér," vravel Brit pre americký portál Velo.

svrček bronz Čítajte viac Svet žasne nad nevídaným gestom Svrčeka na MS. V závere pomohol súperovi, ktorý ho napokon obral o striebro

Hviezdy horskej cyklistiky pred sobotu protestovali, vedeniu UCI adresovali nahnevané komuniké, ale nič to nebolo platné.

Zrejme najviac frustrovaný bol v cieli Francúz Victor Koretzky. V cross country obsadil nepopulárnu štvrtú priečku, od cenného kovu ho delilo deväť sekúnd.

Keď prechádzal cieľom, jeho reakcia hovorila za všetko. Palce oboch rúk namieril dole a potom urobil gesto, ktoré sa dá vo voľnom preklade preložiť ako „trhnite si nohou!“

Pozrite si video

„UCI urobila nechutný verdikt, absolútne neférový,“ vravel nahnevaný Koretzky v cieli pre L'Equipe.

Na štarte pôvodne figuroval na 47. priečke, všetci z trojice Sagan, Pidcock, van der Poel sa posunuli pred neho.

"Je to ako keby som prišiel na cestu a jury mi dá päťkilometrový náskok pred pelotónom. Od začiatku som na Pidcocka strácal, to som nemal šancu dobehnúť. Vynaložil som veľa síl na štarte, aby som sa posunul dopredu a tie mi potom chýbali vo finiši.

Celé to nie je normálne. Celý rok makáme, bojujeme na pretekoch, aby sme si vyjazdili férové pozície na štarte MS a potom príde takýto zásah," krútil hlavou Francúz.

Sagan horská Čítajte viac Hviezdy horskej cyklistiky zúria po protekcii pre Sagana a van der Poela. UCI ich výrazne posunula dopredu

Aký mal na celú situáciu názor Sagan, sa môže Koretzky spýtať Slováka osobne. Juniorský majster sveta v horskej cyklistike jazdí Svetový pohár v drese Specialized Factory Racing.

Od budúcej sezóny sa v americkej stajni stretne aj so Saganom, ktorý po sobotných pretekoch v Glasgowe potvrdil spoluprácu so Specialized Factory Racing.

„Tento rok ešte musím dokončiť sezónu na ceste s tímom TotalEnergies. Potom sa uvidí. Musím 3. septembra absolvovať klasiku Plouay, v polovici septembra ma čakajú ďalšie preteky a sezónu zakončím pretekmi vo Vendé,“ citoval Sagana portál CyclingNews.

Nezabudnuteľné momenty Petra Sagana na Tour Fotogaléria - 43 fotiek Všetky fotky
Zaspomínajte si na najslávnejšie momenty Petra...

Americká stajňa je fabrickým tímom výrobcu bicyklov, s ktorým 33-ročný Žilinčan úzko spolupracuje už niekoľko sezón. Firma Specialized dodávala stroje aj tímom Bora-Hansgrohe či TotalEnergies.

Čo sa týka olympijskej miestenky, Saganovi zostávajú už len dve možnosti – vyjazdiť si účasť na OH cez výsledky vo Svetovom pohári alebo sa spoliehať na to, že práve on bude tým šťastlivcom, ktorý dostane od organizátorov divokú kartu. V hre je len jedna.

Bronzový úspech Martina Svrčeka na MS Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Axel Laurance víťazí v pretekoch U23, za ním...
debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Mathieu Van der Poel #Tom Pidcock