Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Smutné slová cyklistického influencera o Saganovi: Bolí ma, keď vidím špičkového športovca, ako takto zápasí

Nebol to prvý jeho podobný prešlap. Aj v roku 2021 ho prichytili opitého. V obavách, že ho nasilu zaočkujú. Cyklistický šampión dostal dokonca tvrdý trest za zranenie monackého policajta.

Sagan v tom čase dostal pokutu 5-tisíc eur za incident, ktorý sa udial 25. apríla 2021, tesne po polnoci. Vo vozidle, ktoré šoféroval jeho brat Juraj.

Obaja sa spolu vracali v noci domov do svojho monackého sídla v čase, keď vo Francúzsku platil kvôli pandémii koronavírusu zákaz vychádzania.

Saganovcov zastavila tamojšia policajná hliadka a keď ich vyzvala, aby vystúpili z auta, napätie postupne začalo eskalovať.

15. majstrovstvá SR - Peter Sagan Čítajte viac Sagan má stále v očiach iskru, ale buďme realisti a kroťme očakávania. Slobodný nebude ani po kariére

Podľa portálu Nice-Matin sa trojnásobný majster sveta vzpieral až do takej miery, že pritom na pravej ruke zranil tamojšieho seržanta, ktorý bol ďalšie dva dni práceneschopný.

Jeho obhajca namietal, že Sagan bol hodinu a pol bez svojho právnika a skutkové okolnosti mu boli oznámené až dve a pol hodiny po zadržaní.

Odmietol tiež, žeby jeho klient bol agresívny, bol vraj len nahnevaný.

Sudca aj prokurátor všetky námietky obhajoby zamietli.

"V cele policajného zaistenia si už nepamätal, čo sa stalo, a ospravedlnil sa za to. Svoj hnev odôvodnil obavou, že bude nútený dať sa zaočkovať.

Napokon sa jasne ukázalo, že dôvodom všetkých problémov bola nadmerná konzumácia alkoholu, na ktorú nie je zvyknutý," uviedol sudca.

MS tlmače cyklistika Peter Sagan Čítajte viac Štoček: Pred cieľom som na boku cítil niekoho riadidlá - boli Saganove. Uvidíme, či mi jeho fanúšikovia nepovedia niečo ostrejšie

Sagan okrem 5-tisícovej pokuty za rebéliu musí zaplatiť ďalších 1500 eur poškodenému.

Pred sudcom deklaroval, že jeho ročný príjem je 450-tisíc eur ročne, je však verejným tajomstvom, že ešte donedávna bol najlepšie zarábajúcim cyklistom na svete a jeho príjem bol 5,5 milióna eur ročne.

37 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Sven Nys