Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Keď kráčal oproti mne Sagan, zrazu mi napadlo... Nie je zhýralý milionár

Dho ste ho prehovárali?

Vôbec. Rýchlo sa nadchol. Samozrejme, má to aj ohodnotené, aj keď oproti tomu, čo ešte nedávno zarábal, sú to smiešne peniaze. V porovnaní s tým je to skôr symbolická suma. Bez jeho priezviska však tento projekt nemá šancu prežiť. To, že nejaký Boris Horváth chce mať svoj tím s dvadsiatimi cyklistami, to predsa nikoho nezaujíma. Meno Sagan tomu dáva punc.

Juraj Sagan povedie slovenský kontinentálny tím. Foto: RRK Group - Pierre Baguette
Juraj Sagan Juraj Sagan povedie slovenský kontinentálny tím.

Už ste to aj nejako pocítili?

Isteže. Na rovinu poviem, že keby nebolo Juraja, ani táto stajňa by tu teraz nebola. Jednoducho nič. Je to jedno s druhým, aj pozvánky na preteky sa lepšie vybavujú. Keď sa pod žiadosť podpíše športový riaditeľ Juraj Sagan, väčšinou vám chcú vyjsť v ústrety. Viete, aké majú z profesionálneho pelotónu známosti?

Povedzte…

Prídeme na preteky a každý ho zdraví. Každý s ním chce prehodiť slovíčko. Peter aj Juraj sú veľmi empatickí chalani, s každým majú dobré vzťahy, u nikoho nie sú za „hajzlov“. Sú to féroví muži a srdciari.

Navonok to vyzerá, že si obaja držia odstup. Je ťažké sa k ním dostať?

Ten odstup je len mediálna bublina. Sú veľmi príjemní, normálni chlapci a z určitého uhla pohľadu aj „nešťastníci“, lebo sláva ich zožiera. Oni ju vôbec nevyhľadávajú. Bol som prekvapený, aký je Peťo fajn.

Keď sme spolu vonku, chce sa rozprávať o čomkoľvek, nespráva sa ako zhýralý milionár. Momentálne sa však zameriava na svoju kariéru, našu stajňu však vníma.

Čo vám na ňu povedal?

Reaguje ako profesionál – opatrne. Každé jeho slovo totiž môže byť zneužité. No fandí nám, napokon, jeho brat je našou hlavnou tvárou. Sme aj v nejakej debate o možnej spolupráci.

V zákulisí sa šepká o tom, že by ste ho raz chceli posadiť na horský bicykel vo farbách vášho tímu…

Určite áno. Viete, beriem to z dlhodobého hľadiska, viem, že aj keby sa Peter zázračne rozhodol a povedal, že na ďalší rok bude s nami pretekať na ceste, tak my na to nemáme. To by bol výsmech a ja musím byť nohami na zemi.

Ale horská cyklistika je predsa len dosť odlišná, stačí vám karavan, pretekár, jeden mechanik a vybavené. Tam je od štvrtka do nedele zábava. Momentálne nastala priam ideálna situácia, ktorá sa už nikdy nebude opakovať.

Juraj Sagan Čítajte viac Sagan obracia list: Neprišiel som sa sem na niekoho hrať. Keď bude treba, opravím defekt alebo dám aj masáž

V čom?

Juraj skončil a pracuje pre nás, Peter sa chystá odísť zo svetového pelotónu a nechce byť vo veľkom kolotoči obrovských miliónov. My máme zasa silných slovenských partnerov, pre ktorých má meno Sagan obrovský význam. Ak by sa teda dalo veľa hviezd do akejsi ideálnej konštelácie, potom je všetko možné. Momentálne to je však teória. Túto debatu určite otvoríme, čaká sa ešte, ako sa vyjadrí Specialized.

Vari by pritiahol do tímu aj túto slávnu značku?

Nie, to určite nie. Nemajú záujem, aby podporovali takýto kontinentálny tím. Už sme to cez Petra skúšali, ale nedalo sa, dokonca ani za nákupnú cenu. Dali nám maximálne polovičnú zľavu na helmy.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Juraj Sagan #Boris Horváth