Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Sagan obracia list: Neprišiel som sa sem na niekoho hrať. Keď bude treba, opravím defekt alebo dám aj masáž

Pred pár dňami kolovalo na sociálnych sieťach video, na ktorom sa športový riaditeľ UAE Emirates Fabio Baldato teší po triumfe Tadeja Pogačara na Okolo Flámska. Čo spraví radosť vám?

Žeby víťazstvo? (úsmev) Ale poteší aj nejaký pekný únik alebo ak budeme konkurencieschopní a viditeľní. Napríklad na majstrovstvách Česka a Slovenska alebo na Okolo Slovenska. Budem tiež rád, ak sa niektorý z chlapcov dostane na svetový či európsky šampionát a bude tam pomáhať môjmu bratovi.

Čo je pre vás ideálny scenár pretekov?

Keď máte v cieli víťaza.

A čo je z pohľadu športového riaditeľa zlý sen?

Pády. Zranenia. Mechanické poruchy.

Ak by ste si mohli z profipelotónu vybrať jedného pretekára – okrem vášho brata – o ktorom viete, že za Juraja Sagana na trati nechá aj to posledné, kto by to bol?

Hneď by som bral Macieja Bodnara. Ten chlap vzal toľkokrát na seba zodpovednosť – bez pokynu z vysielačky zavelil, že ideme na to a spravili sme na trati veľké veci. On jazdí na krv.

Juraj Sagan (vľavo) a jeho brat Peter. Foto: SEBASTIEN NOGIER / EPA / Profimedia
Juraj Sagan Juraj Sagan (vľavo) a jeho brat Peter.

Existuje šanca, že sa vaše cesty s Petrom raz ešte nejakým spôsobom spoja?

Uvidíme sa napríklad na svetovom šampionáte v Austrálii, kde by som mal byť spolu s Jánom Valachom v pozícii športového riaditeľa.

A čo sa týka jeho budúcnosti, povedal som to už asi tisíckrát – ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Na starosti to má jeho manažér, oni si určia ciele a podmienky. Dvere sú otvorené.

Takže informácia, že bude jazdiť na horskom bicykli v tomto slovenskom tíme, nie je pravdivá?

Chce jazdiť v teréne, ale kde to bude, momentálne neviem. Nič nie je podpísané a tak vlastne ani nemám čo potvrdiť.

Bol by z nebo dobrý športový riaditeľ?

On? Niečo také ho určite nebude lákať.

Strýko Rafaela Nadala vraví, že nikdy by „nešil“ taktiku proti svojmu synovcovi, ktorého celý život trénoval. S čím by ste poslali svojich jazdcov do pretekov proti Petrovi?

Čím by by bola trať ľahšia, tým by naša šanca stúpala. Určite by sme sa pokúsili dostať niekoho do úniku a potom by sa uvidelo.

Boli by ste šťastný aj v živote bez dvoch kolies?

Určite nie. Bicykel tam bol, je aj zostane. Predsa len, je súčasťou môjho bytia už odmalička, venujem sa mu od ôsmich rokov. Som mu za veľa vďačný. Za štrnásťročnú kariéru v profipelotóne. Bola krásna.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Juraj Sagan #RRK Group - Pierre Baguette - Benzinol