Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Historický moment. Tour vyvrcholí ďaleko od tradičného Paríža

Budúcoročné cyklistické preteky Tour de France ukončí individuálna časovka z Monaca do Nice, kde podujatie vyvrcholí na historickom námestí Place Masséna.

13.03.2023 13:58
Tour de France, cyklisti Foto: ,
Cyklisti počas záverečného parížskeho dojazdu Tour de France.
debata (1)

Predchádzať jej bude atraktívna horská etapa z Nice na Col de la Couillole. Trasu 111. ročníka prestížnych pretekov predstavili v pondelok organizátori podujatia.

Tí už v decembri informovali, že Tour odštartuje prvýkrát v Taliansku, kde sa budúci rok uskutočnia prvé tri etapy. Ostro sledovaný štart, tzv. Grand Départ bude vo Florencii.

Najslávnejšie etapové preteky sveta tradične vrcholia na Elyzejských poliach v Paríži, ale vzhľadom na to, že súboje na Champs-Élysées sa v roku 2024 uskutočnia v rámci OH v Paríži, presunuli usporiadatelia záverečnú etapu TdF do Nice.

„Tour sa skončí ďaleko od svojho tradičného parížskeho finále. Stane sa tak prvýkrát v histórii. Záverečné dva dni ročníka 2024 však sľubujú veľké zvraty,“ uviedli organizátori vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra DPA.

V predposlednej etapa čaká pelotón náročná 132-kilometrová trasa s viacerými stúpaniami. Záverečná 21. etapa ročníka Tour pozostáva z 35-kilometrovej časovky jednotlivcov so stúpaniami na La Turbie a Col d'Eze. Organizátori sa týmito krokmi snažia zdramatizovať boj o žltý dres.

Jedinečné priateľstvo - Peter Sagan a Daniel Oss Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Peter Sagan a Daniel Oss - nielen kolegovia,...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #Tour de France