Sagan stratil druhé miesto. Skvelý výhľad, chválil organizátorov

Miguel Ángel López vyhral kráľovskú etapu na Vuelte a San Juan a má blízko k tomu, aby sa stal celkovým víťazom podujatia.

27.01.2023 23:36
Peter Sagan. Foto:
Peter Sagan.

Kolumbijčan s prezývkou Superman, ktorý vlani stratil miesto v Astane pre údajnú spojitosť s dopingom, vybojoval svoj prvý triumf vo farbách prokontinentálnej stajne Medellín–EPM.

Sagan koláž Čítajte viac Nová známosť? Strata motivácie? Sagan prezradil hlavný dôvod, prečo končí

Druhé miesto v priebežnej klasifikácii po Petrovi Saganovi, ktorý deň pred etapou oznámil koniec s cestnou cyklistikou po sezóne 2023, prebral dvojnásobný majster sveta v časovke Filippo Ganna z Talianska.

Sagan obsadil v horskej etape 101. miesto, do cieľa prišiel v gruppette so stratou 17:21 min na víťaza. V priebežnej klasifikácii mu patrí 50. priečka (+17:00 min).

„Záverečné stúpanie na kopec Alto Colorado 2600 m nad morom nebolo jednoduché, ale výhľad na vrchole stál za to. Pochvala pre organizátorov za skvelú etapu,“ napísal Sagan na facebooku.

Argentínska Vuelta sa skončí cez víkend, v sobotu a nedeľu sú na programe rovinaté etapy, v ktorých by mali dominovať špurtéri.

Vuelta a San Juan 2023 – 5. etapa:

1. Miguel Ángel López (Kol./ Medellin – EPM) 4:07:10, 2. Filippo Ganna (Tal./INEOS Grenadiers) +30, 3. Sergio Higuita (Kol./BORA – hansgrohe) +38…, 101. Peter Sagan (SR/TotalEner­gies) +17:21

Priebežné poradie: 1. López 20:13:37, 2. Ganna +30, 3. Higuita +44,.. 50. Sagan +17:00

Fascinujúci príbeh cyklohviezdy Petra Sagana Fotogaléria - 22 fotiek Všetky fotky
Peter Sagan je trojnásobný majster sveta v...
Viac na túto tému: #cyklistika #Peter Sagan #Vuelta a San Juan 2023