Špurt v horúčave vyhral Jakobsen, Sagana zavreli pri bariére

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v 2. etape podujatia Vuelta a San Juan v Argentíne deviate miesto.

23.01.2023 22:54
Sagan Gaviria Foto:
Peter Sagan v rozhovore s Fernandom Gaviriom na Vuelte a San Juan 2023.
debata (4)

Z výhry sa tešil Holanďan Fabio Jakobsen (Soudal-QuickStep), ktorý v tesnom súboji zdolal Kolumbijčana Fernanda Gaviriu (Movistar). Tretie miesto bral Španiel Jon Aberasturi (Trek-Segafredo).

Štvrtý skončil Ír Sam Bennett, ktorý si udržal žltý dres pre lídra priebežnej klasifikácie.

Pozrite si dojazd na videu:

Viac ako 200 km dlhá trať z Valle Fértil do Jáchalu sa išla v horúcom počasí, teploty sa blížili k 40 stupňom.

Zvlnený terén pelotón nepotrhal a tak sa rozhodovalo v hromadnom špurte.

Evenepoel Vuelta Čítajte viac Šialené scény. Majster sveta takmer zostrelil ženu, skvelý manéver Sagana

Sagan si najskôr vytvoril dobrú pozíciu, keď aj kilometer pred cieľom s ním bol jeho domestik Daniel Oss.

Následne sa však Slovák nechal natlačiť na bariéru, musel spomaliť a v súboji najlepších chýbal.

Tretia etapa sa pôjde v utorok večer SEČ, jej podstatná časť sa odohrá na automobilovom okruhu Autodrómo de Villicum.

Jazdci na mierne zvlnenom teréne najazdia spolu 171 km.

Najúspešnejší cyklisti na top týždňových etapákoch Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky