Aj vďaka nemu začal s cyklistikou. K staršiemu súrodencovi vzhliadal, uznával ho.

Sagan MS 2022 Foto:
Peter Sagan podpisuje dres fanúšičke pred štartom MS 2022 v Austrálii.

Peter Sagan s bratom Jurajom tvorili nerozlučnú dvojicu viac než dekádu. Spolu pôsobili vo viacerých tímoch, či už to bol Liquigas-Cannondale, Tinkoff, Bora-Hansgrohe či aktuálne TotalEnergies.

Starší súrodenec pomáhal mladšiemu aj v národnom tíme a brata potiahol k trom titulom svetového šampióna.

725944980 Čítajte viac Majstrom sveta sa stal Evenepoel. Sagan v závere siahal na medailu

Juraj Sagan však už ďalšie súťažné kilometre nepridá.

Pred dnešnou súťažou s hromadným štartom na MS v Austrálii oznámil, že to budú jeho posledné preteky v kariére.

Hoci ich dnes ráno nedokončil, ukázal sa vo výbornom svetle. Viac ako 200 km bol v úniku dňa, ktorý skraja pretekov potrápil pelotón.

Jeho mladší súrodenec mu po skončení šampionátu adresoval odkaz, ktorý hovorí za všetko.

"Dnes to bol pre mňa veľmi emotívny deň. Poslednýkrát som nastúpil v rovnakých pretekoch s bratom Jurajom, ktorý na konci tohto roka skončí s profesionálnou cyklistikou.

Ďakujem ti, brat môj. Za to, že si vždy stál po mojom boku – v dobrom i zlom. Ďakujem za všetko, čo si pre mňa urobil na bicykli i mimo neho. Som si istý, že pelotónu budeš chýbať," napísal Peter Sagan na facebooku.

Jeho brat končí kariéru v 33 rokoch ako štvornásobný majster Slovenska. Na medzinárodnej scéne bolo jeho najlepších výsledkom 14. miesto na klasike Gent-Wevelgem v roku 2017.

MS v cyklistike s Petrom Saganom v obrazoch Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Peter Sagan vyzeral pred štartom na šampionáte...
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Juraj Sagan