Bora vyfúkla výhru špurtérom, Sagan finišoval s Jakobsenom

Peter Sagan finišoval na podujatí BEMER Cyclassics v Hamburgu v hlavnom balíku so stratou 16 sekúnd na víťaza na 31. mieste. Triumf oslavovala domáca stajňa Bora-Hansgrohe.

21.08.2022 16:21
Peter Sagan Foto:
Peter Sagan.
debata (3)

Patrick Konrad rozbehol v rámci päťčlennej skupiny, v ktorej bol v závere aj favorizovaný Wout van Aert, špurt pre Marca Hallera a 31-ročný Rakúšan prekvapujúco triumfoval.

Haller, ktorý dosiahol šieste víťazstvo v kariére, odsunul favorita na druhú priečku, tretí skončil Van Aertov krajan Quinten Hermans.

Na populárnej klasike štartovala takmer kompletná špurtérska elita s výnimkou tých, ktorí sú súčasťou pelotónu na španielskej Vuelte.

705753504 Sagan Tour Čítajte viac Sagan provokoval Pogačara: Nemáš gule! O sekundu dostal odpoveď

Okrem Sagana a van Aerta nechýbali Jakobsen (skončil 30.), Philipsen, Groenewegen, Ewan, Démare, Nizzolo, Viviani či ďalší rýchlici.

Tí sa však nepresadili, pelotón mal v cieli stratu 16 sekúnd na víťaza. Preteky dokončil aj Juraj Sagan, finišoval na 113. priečke s odstupom 7:51 min na víťaza.

Pre Petra Sagana bolo podujatie v Hamburgu prvou súťažnou previerkou od šprintu na parížskych Elyzejských poliach.

V poslednej etape Tour de France 2022 vtedy obsadil piate miesto, v bodovacej súťaži bral konečné deviate miesto.