Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Slovák pokračuje, Čech musí odísť. V QuickStepe robili čistky

Svojho času patril medzi najlepších univerzálov v pelotóne. Všestrannosť získal aj v cyklokrose (tri tituly majstra sveta), výborný bol aj na ceste.

10.08.2022 14:24
Belgicko ČR Cyklistika Štybar víťaz Foto: ,
Zdeněk Štybar.
debata (2)

Dvakrát druhý na Paríž – Roubaix, triumfy na klasikách E3 Harelbeke či Omloop Het Nieuwsblad, etapové triumfy na Tour de France či španielskej Vuelte.

Renomé Zdeňka Štybara hovorí samo za seba. Väčšinu top úspechov dosiahol v modro-bielom drese QuickStepu, ktorému bol verný od roku 2011.

Leopold König, Peter Sagan Čítajte viac Je krásne vidieť, ako Sagan zostarol. Veď on rešpekt k nikomu nemal

Český matador, ktorý v decembri oslávi 37. narodeniny, si však teraz musí hľadať nové pôsobisko.

Šéf tímu Patrick Lefevere mu oznámil, že belgická stajňa už s jeho službami nepočíta. Podobné správy si nedávno vypočul aj britský veterán Mark Cavendish.

Štybar mal aj smolu, keď doplatil na zdravotné problémy. Tie ho trápili počas posledných dvoch sezón. Zatiaľ posledné víťazstvo zaznamenal na začiatku roka 2020 na argentínskej Vuelte.

"Bolo mi povedané, že mi nepredĺžia zmluvu. Koniec? To nie, určite chcem ďalej súťažiť. Posledné dve sezóny som to nebol ja, chcem to ukázať.

Či bude o mňa záujem sa uvidí, vzhľadom na môj vek a komplikácie, ktoré ma trápili. Aj preto ma dnešný výsledok potešil," vravel Štybar po druhom mieste na klasike Okolo Leuvenu – Memoriál Jefa Scherensa.

Svrček SZC Čítajte viac Pochvala od Alaphilippa a spol. Saganov nástupca si odkrútil premiéru

Lefevere pre belgické médiá povedal, že Štybarov odchod je súčasťou stratégie, keďže tím sa potrebuje omladiť.

Súčasťou tohto procesu je aj Martin Svrček, ktorý na Okolo Leuvenu prvýkrát štartoval v A-tíme QuickStepu. Hoci preteky nedokončil, za plnenie tímovej taktiky si vyslúžil pochvalu od trénerov.

Slovenský cyklista má s tímom, ktorý opäť mení názov a v novej sezóne sa bude volať Soudal – QuickStep, zmluvu do konca roka 2024.

Cyklisti s najvyšším počtom víťazstiev Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
1. Eddie Merckx (Belg.): 283 víťazstiev.
2 debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Zdeněk Štybar #Martin Svrček #QuickStep