Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Začína svoj najťažší boj. Jediný víťaz Tour de France z USA má rakovinu

Počas kariéry sa Greg LeMond dokázal viackrát vzoprieť osudu a vrátiť sa na špicu pelotónu. Teraz musí 60-ročná legenda bojovať opäť.

07.06.2022 13:30
Greg LeMond. Foto:
Greg LeMond.
debata

Bývalému profesionálnemu cyklistovi diagnostikovali chronickú leukémiu. Súboj proti zákernej chorobe odštartuje už koncom tohto týždňa, keď podstúpi chemoterapiu.

Po tom, ako niekoľko týždňov pociťoval únavu išiel na kontrolu, ktorá zahŕňala aj vyšetrenie krvi. „Séria testov bola dokončená minulý týždeň a dozvedel som sa oficiálnu diagnózu," uviedol pre zámorské médiá LeMond.

Alexandre Geniez Čítajte viac Saganov tím sa porátal s najskúsenejším borcom. Správal sa ako...

Nádej čerpá v informáciách od lekárov, že tento typ leukémie je liečiteľný. „Najprv pocítite šok, ale teraz je to aj veľká úľava keď už viem, prečo som sa cítil zle. Za niekoľko týždňov by mi malo byť lepšie," priznal bývalý cyklista.

Na Tour de France vybojoval žltý dres v rokoch 1986, 1989 a 1990 a je jediným šampiónom najslávnejšieho etapového podujatia z USA. Jeho nasledovníkom Lancovi Armstrongovi a Floydovi Landisovi boli triumfy odobraté kvôli dopingovým prehreškom.

Sagan Tour Čítajte viac Namiesto zlepšovania trpí vyčerpaním. Pelotón opúšťa výrazná postava

Dvojnásobný majster sveta nemal v porovnaní so spomínanou dvojicou počas kariéry pozitívny dopingový test a jeho meno nebolo nikdy spájané z dopingovou kauzou.

Práve naopak, po skončení kariéry sa vrhol do boja proti dopingu a aj vďaka tomu bol pred troma rokmi ocenený Zlatou medailou kongresu USA.

LeMond pravidelne pracoval na Tour de France ako expert pre svetové médiá. Tentokrát však kvôli zdravotným problémom cestu do Francúzska zrušil.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Tour de France #leukémia #Greg LeMond