Nápad, ktorý sa mohol skončiť katastrofou. Belgický cyklista Tim Merlier na stredajšom 110. ročníku klasiky Scheldeprijs upútal pozornosť divákov i organizátorov. Tentoraz to však nebolo pre vydarený šprint.

07.04.2022 12:18
debata (3)
Najlepšie platení cyklisti v sezóne 2022 Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
15. Thibaut Pinot (Francúzsko/Groupama-FDJ) - 2...

Približne tri minúty po finiši na 9. mieste sa rozhodol pokojným tempom zamieriť do autobusu svojho tímu Alpecin-Fenix – do protismeru súťažnej trasy, na ktorej sa stále pretekalo.

Vraj si myslel, že všetci jazdci sú už v cieli. Mýlil sa. Skupina 16 cyklistov v pretekoch s dĺžkou 198,7 km bojovala o 14. miesto.

Mathieu Van Der Poel, Tadej Pogačar Čítajte aj Výbuch flegmatika. Video z cieľa odhalilo skrytú stránku víťaza Tour

Bol medzi nimi aj Holanďan Fabio Jakobsen, ktorý si v auguste 2020 prežil horor na pretekoch Okolo Poľska. Keď ich Merlier zbadal, zosadol z bicykla a preskočil bariéry.

"Myslel som si, že všetci jazdci dorazili, pretože ma nezastavili a za nami bola iba jedna skupina.

V žiadnom prípade nebolo mojím úmyslom niekoho ohroziť. Ak som to urobil, ospravedlňujem sa," napísal Merlier na sociálnej sieti. Od organizátorov dostal pokutu 200 eur.

Pozrite si video:

Scheldeprijs vyhral po sólovom úniku nórsky veterán Alexander Kristoff. Preteky dokončilo len 30 zo 136 cyklistov na štarte.