Sklamanie na ME: Zo šiestich mladých Slovákov až piati nevideli cieľ

Majstrom Európy v cestných pretekoch cyklistov do 23 rokov sa na šampionáte v talianskom Trente stal Belgičan Thibau Nys.

11.09.2021 13:08
viadukt Foto: ,
Ilustračné foto

Druhý skončil Talian Filippo Baroncini a tretí bol Juan Ayuso zo Španielska. Slovák Lukáš Kubiš prišiel do cieľa na 46. mieste s odstupom 5:59 min na víťaza, jeho krajania Adam Foltán, Tobias Vančo, Pavol Rovder, Filip Lohinský a Matúš Štoček preteky nedokončili.

Cyklistov čakala 134 km dlhá trať, na programe bolo desať okruhov so stúpaním Povo (4,7 percenta). Po prvom kole boli všetci Slováci v pelotóne, no neskôr odpadli Rovder, Lohinský, Foltán a Vančo. Neskôr stiahli z trate aj Štočeka.

Rozhodovalo sa v záverečnom špurte 35-členného balíka, kde mal najviac síl Belgičan Nys.

ME v talianskom Trentine – cestné preteky mužov U23:
1. Thibau Nys (Belg.) 3:06:57 h, 2. Filippo Baroncini (Tal.), 3. Juan Ayuso (Šp.), 4. Erik Fetter (Maď.), 5. Lennert Van Eetvelt (Belg.), 6. Filippo Zana (Tal.) všetci rovnaký čas, 7. Louis Barré (Fr.) +4 s, 8. Marijn van den Berg (Hol.), 9. Jakub Ťoupalík (ČR), 10. Tobias Bayer (Rak.) všetci + 19, … 46. Lukáš KUBIŠ +5:59 min, … Adam FOLTÁN, Tobias VANČO, Pavol ROVDER, Filip LOHINSKÝ a Matúš ŠTOČEK (všetci SR) nedokončili

Viac na túto tému: #Lukáš Kubiš #Thibau Nys