Mladý Slovák sa presadil aj medzi World Tour tímami. Vyhral bodovačku

Slovenský cyklista Matúš Štoček obsadil v trojetapových pretekoch Tour duPays de Montbéliard deviate miesto so 42-sekundovou stratou na víťazného Nemca Mauricea Ballerstedta z Jumbo-Visma. Talentovaný jazdec tímu Topforex ATT Investments sa zároveň stal víťazom bodovacej súťaže.

30.08.2021 11:04
Matúš Štoček Foto: ,
Matúš Štoček.

Najlepší z Topforex ATT Investments bol v 3,6 km dlhom prológu Štoček, ktorý obsadil 20. miesto so stratou 12 sekúnd na víťaza. Presadil sa aj v druhej etape, keď získal prémie pre vrchárov aj šprintérov.

Matúš Štoček Čítajte viac Iseran je peklo! Každý, kto dokončí Tour de France, si zaslúži obdiv

Na šprintérskej prémii v nájazde do štvrtého okruhu bol opäť prvý. Potom sa dostal do trojčlenného úniku, ktorý získal náskok až 50 sekúnd. To Štočekovi opäť prinieslo body do stúpania na prémii za 3. miesto a vyhral aj nasledujúcu šprintérsku prémiu v nájazde do 5. okruhu. Štoček sa vďaka svojej aktivite a 6. miestu posunul na 15. pozíciu v pretekoch a taktiež do čela bodovacej súťaže.

Nedeľňajšia záverečná etapa priniesla z pohľadu Topforex ATT Investments plusy aj mínusy. Petra Klaboucha pripravil o výbornú pozíciu defekt 15 kilometrov pred cieľom, keď bol v desaťčlennej skupine v úniku. To však bolo vyvážené úspechom Štočka, ktorý sa v konečnom poradí umiestnil na deviatom mieste, navyše ovládol bodovaciu súťaž.

Topforex – ATT Investments Pro Cycling Team je cestný tím do 23 rokov, ktorý podporuje a rozvíja mladých jazdcov. Tento projekt vznikol v roku 2011 a v roku 2020 vstúpil do kontinentálnej, tretej najvyššej kategórie.

Viac na túto tému: #Matúš Štoček