Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Po havárii mu zostal jediný zub. Jakobsen je späť v sedle

Holandský cyklista Fabio Jakobsen sa opäť vrátil na bicykel. Dvadsaťštyriročný pretekár tímu Deceuninck-QuickStep pauzuje od hrozivého pádu na pretekoch Okolo Poľska.

24.11.2020 19:04
Jakobsen Foto:
Fabio Jakobsen a Delore Stougjeová počas spoločnej jazdy, ktorá bola pre Holanďana prvá od augustovej havárie.
debata

Holandský šprintér utrpel vážne zranenia v záverečnom špurte úvodnej etapy, keď ho vytlačil do bariér jeho krajan Dylan Groenewegen.

Priamo na mieste ho museli oživovať a niekoľko dní strávil v umelom spánku.

Pred viac ako mesiacom absolvoval operácia tváre, počas zákroku použili kúsok kosti z panvy na rekonštrukciu ústnej dutiny. Operácia bola úspešná.

Jakobsen v utorok na sociálnej sieti oznámil, že sa už bol previesť so svojou priateľkou.

„Bola to celkom dlhá cesta. Týmto postom chcem vyjadriť vďaku všetkým lekárskym špecialistom, ktorí mi na nej pomáhali,“ napísal.

Jakobsenovi by mali začiatkom budúceho roka implantovať novú sadu zubov, keďže po havárii mu zostal jediný a jeho tržné zranenia na tvári si vyžiadali 130 stehov.

Groenewegen dostal za incident zákaz činnosti na deväť mesiacov. Trest potvrdila disciplinárna komisia Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI).

Dištanc platí spätne od augusta a Groenewegen nesmie zasiahnuť do súťažného diania do 7. mája 2021. Takto dlhý trest je okrem dištancov za doping doteraz bezprecedentný.

Hrozivá kolízia v úvodnej etape Okolo Poľska Fotogaléria - 5 fotiek Všetky fotky
Fabio Jakobsen (vľavo) padá po vytlačení...
debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Fabio Jakobsen #Deceuninck-QuickStep