Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

PREVIEW: Sagan si možno pôjde po body. Piancavallo môže vyzliecť Almediu

Pätnásta etapa na Gire je na počesť talianskej akrobatickej letky Frece Tricolori, ktorú sme mali niekoľkokrát možnosť vidieť vystupovať aj na Slovensku. Toto legendárne zoskupenie oslavuje 60. jubileum.

18.10.2020 06:00
15 etapa giro Foto:
Giro d´Italia 2020 - 15. etapa.
debata

Bude to deň pre vrchárov a pretekárov v celkovom hodnotení. Na pelotón čakajú štyri náročné stúpania, to posledné do lyžiarskeho strediska Piancavallo, kde v roku 1998, pri premiére v itinerári Giro d'Italia, po sóle triumfoval Marco Pantani. Pred dvomi rokmi sa tu radoval Španiel Mikel Landa.

Je celkom možné, že do akcie sa spočiatku zapojí aj Peter Sagan. Prémiové body sa totiž budú rozdávať až za prvým stúpaním druhej kategórie. Ak si ich bude chcieť uchmatnúť, na vrchole 10,6 kilometrového kopca s priemerom 5,4 percenta by mal byť medzi prvými.

Pochopiteľne, všetko, čo sa odohrá za prémiou, už bude zrejme vyše hlavy pre najlepších špurtérov. To najnáročnejšie totiž príde až na záver. Piancavallo je 14,5 kilometrové stúpanie s priemerom 9,4 percenta. Tí, ktorí budú mať problémy v úvodných kilometroch, budú mať problém – druhá časť je ešte o niečo náročnejšia…

Vyzlečie toto známe horské stredisko Jaoa Almeidu z ružového dresu? Pokojne sa to môže stať, jeho minútový náskok totiž nemusí hrať vôbec žiadnu rolu.

debata chyba
Viac na túto tému: #Giro d´Italia 2020