Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

PREVIEW: Pelotón čaká klasikárska etapa. Sagan patrí medzi favoritov

Po prvom voľnom dni čaká na pelotón Giro d'Italia 2020 kopcovitá trať z Lanciana do mestečka Tortoreto o celkovej dĺžke 177 km.

13.10.2020 05:00
10 etapa giro Foto:
Giro d´Italia 2020 - 10. etapa.
debata

Profilom pripomína flámsku klasiku. Jazdci sa popasujú s krátkymi, ale ostrými kopcami, najmä na posledných 40 kilometroch je ich neúrekom.

Etapa odštartuje v Lanciane, pokračuje popri Jadranskom pobreží smerom na Pescaru.

Pelotón obíde toto prístavné miesto a zamieri na stúpanie pri meste Chieti. Z Chieti pochádza Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), ktorý vlani na Gire vyhral vrchársku súťaž.

Giro d'Italia 2020 Fotogaléria - 74 fotiek Všetky fotky
Trofej pre víťaza Gira pred gotickou katedrálou...

Nasleduje rýchlostná prémia a po nej už rozhodujúci 40-kilometrový úsek. Stúpanie do historického centra mesta Tortoreto obsahuje strmé pasáže, ktoré majú aj 18-percentný sklon.

Cyklisti sa do cieľového mesta vrátia po tom, ako absolvujú nevysoké, ale prudké kopce Colonnella a Controguerra. Nasleduje trojkilometrový zjazd a posledných sedem kilometrov sa pôjde po rovine.

Stúpania podľa všetkého narobia problémy ortodoxných špurtérom. Špurt menšej skupiny sa však nedá vylúčiť, najmä ak sa do záveru udržia na čele aj odolní rýchlici ako Arnaud Démare, Michael Matthews či Peter Sagan.

debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #Peter Sagan #Giro d'Italia 2020