Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Iba druhá v histórii. Van der Breggenová má zlaté double

Zlatú medailu v pretekoch s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v talianskej Imole v sobotu suverénnym spôsobom získala Holanďanka Anna van der Breggenová.

26.09.2020 18:09
Anna van der Breggenová Foto: ,
Holanďanka Anna van der Breggenová (uprostred) pózuje na pódiu po výhre v pretekoch s hromadným štartom na MS. Druhé miesto získala Holanďanka Annemiek van Vleutenová (vľavo) a tretia bola Talianka Elisa Longová Borghiniová.
debata

Skvele tak nadviazala na titul z časovky a je len druhou ženou, ktorá na rovnakých MS ovládla obe disciplíny. Napodobnila zlaté double Francúzky Jeannie Longovej z roku 1995.

O druhé miesto si zašpurtovali Holanďanka Annemiek van Vleutenová a Talianka Elisa Longová Borghiniová, na páske sa tešila Holanďanka. Jediná slovenská reprezentantka Tereza Medveďová stratila kontakt ďaleko pred cieľom a napokon finišovala na 95. mieste so stratou 26:47 min.

Pre víťazku je to už druhý titul majsterky sveta v individuálnych pretekoch s hromadným štartom po Innsbrucku v roku 2018.

Najkrajšie cyklistky sveta Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Isabel Muňozová.

Tridsaťročná olympijská šampiónka z cesty v Riu de Janeiro sa od skupiny favoritiek odtrhla v predposlednom stúpaní na najťažší kopec na okruhu a skvelý, vyše 41-kilometrový únik dotiahla do víťazného konca. Pre reprezentáciu „Oranjes“ získala v pretekoch s hromadným štartom rekordnú 13. zlatú medailu a štvrtú v sérii.

"Neuveriteľné. Naozaj to boli ťažké preteky. Bojovalo sa od začiatku. Kopce boli náročné, v predposlednom kole som sa cítila silná, aby som zaútočila. A podarilo sa. Myslela som si, že v poslednom kole ma dostihnú, ale mala som veľký náskok.

Som naozaj šťastná, dve zlaté medaily som nečakala. Som unavená, ale mám skvelú sezónu," citoval víťazku portál cyclingnews.com.

MS v cyklistike v talianskej Imole
preteky žien s hromadným štartom:
1. Anna van der Breggenová 4:09:57 hod., 2. Annemiek van Vleutenová (obe Hol.), 3. Elisa Longová Borghiniová (Tal.) obe +1:20 min., 4. Marianne Vosová (Hol.), 5. Liane Lippertová (Nem.), 6. Lizzie Deignanová (V.Brit.), 7. Kasia Niewiadomová (Poľ.) všetky +2:01, 8. Cecilie Uttrupová Ludwigová (Dán.) +2:41, 9. Lisa Brennauerová (Nem.), 10. Marlen Reusserová (Švaj.) obe +3:08, …, 95. Tereza MEDVEĎOVÁ (SR) +26:47

debata chyba
Viac na túto tému: #Anna Van Der Breggenová