Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Jakobsen sa pomaly dáva dokopy. V ústach mu zostal jediný zub

Holandský cyklista Fabio Jakobsen sa stále zotavuje z ťažkého pádu na pretekoch Okolo Poľska. V záverečnom špurte úvodnej etapy ho jeho krajan Dylan Groenewegen vytlačil do bariér.

27.08.2020 15:32
Fabio Jakobsen, Dylan Groenewegen Foto: ,
Fabio Jakobsen (vľavo) padá po vytlačení Dylanom Groenewegenom v dojazde úvodnej etapy Okolo Poľska.
debata

Jazdec tímu Deceuninck-Quick Step utrpel ťažké zranenia a priamo na mieste ho museli oživovať, niekoľko dní strávil v umelom spánku.

Podľa agentúry AFP mu zostal jediný zub a jeho tržné zranenia na tvári si vyžiadali 130 štichov. „Jeho jazyk ešte nie je v poriadku a jedna z hlasiviek je stále paralyzovaná. Tiež má ešte problémy s dýchaním,“ uviedol v stanovisku tímový manažér Quick Stepu Patrick Lefevere.

Quick Step má za sebou nešťastné obdobie, keď okrem Jakobsena skončil v nemocnici aj Remco Evenepoel, ktorý mal ťažkú nehodu na pretekoch Okolo Lombardska. Belgičan zletel do priekopy a utrpel fraktúru panvy a pomliaždenie pľúc.

„Jakobsen je v oveľa horšom stave ako Evenepoel. Remcove zlomeniny by sa mali zahojiť do šiestich týždňov, ale v prípade Fabia hovoríme o niekoľkomesačnej rekonvalescencii,“ dodal Lefevere.

Etapové profily na Tour de France 2020 Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Tour de France 2020 - profil 1. etapy
debata chyba
Viac na túto tému: #Fabio Jakobsen