Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Stále chce vyhrať Tour? Šéf QuickStepu by už do Frooma neinvestoval

Manažér belgického tímu Deceuninck - QuickStep Patrick Lefevere si nemyslí, že angažovanie štvornásobného šampióna Tour de France Brita Chrisa Frooma by bola užitočná investícia do budúcnosti.

21.06.2020 12:00
Chris Froome Foto: ,
Chris Froome.
debata

Vplyvný muž najsilnejšieho cyklistického výberu posledných rokov tvrdí, že vo veku 35 rokov by už Froome nemal mať šancu vyhrať Tour de France.

"Nechcem hovoriť za iných, ale projekt Froome už podľa mňa nie je hodný investície. Mám rešpekt pred jeho víťazstvami a úspechmi, ale v tomto veku chce stále vyhrať Tour? Rovnako sa mi nepáči, že jeho manažérkou je manželka Michelle Coundová.

Taký Abraham Olano svojho času prišiel o zmluvu s Mapei len preto, že ho zastupovala manželka," uviedol Lefevere pre belgické noviny Het Nieuwsblad.

Najvplyvnejšie osoby vo svetovej cyklistike Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
20. Bob Stapleton - bývalý šéf tímu...

Šesťdesiatpäťročný Belgičan rovnako nemá dobré slovo ani na ďalších rodinných príslušníkov, ktorí v niektorých prípadoch zastupujú svojich bratov – cyklistov.

"Bratia ako agenti, to tiež nejde dokopy. To bol aj prípad Oscara Freireho či Alberta Contadora. Svojho času sme v QuickStepe sedeli za jedným stolom s Albertovým bratom Franom. Alberto tam ani nebol, ale nechýbal tam ich právnik.

Tá konverzácia bola o ničom, lebo jeden nehovoril po anglicky a druhý zasa nevedel po francúzsky. Alberto si nikdy nezajazdil v našom tíme a ja som to ani nikdy neľutoval," dodal Lefevere, cituje ho aj Cyclingnews.

Generálny manažžér Etixx-QuickStep Patrick... Foto: SITA, Marko Erd
Patrick Lefevere, wtixx-quickstep Generálny manažžér Etixx-QuickStep Patrick Lefevere.

Froome po 10 rokoch reálne zvažuje odchod z tímu Ineos (bývalý Sky), kde dosiahol všetky veľké úspechy. Do konca júna by malo byť známe, kde bude od budúceho roka pokračovať v kariére.

V pytačkách o jeho služby momentálne vedie tím Israel Start-Up Nation. Nováčik na scéne WorldTour ponúka rodákovi z Kene dokonca trojročný kontrakt.

Najvšestrannejší cyklisti tímov WorldTour Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
UAE Team Emirates: Diego Ulissi.
Ďalší...
debata chyba
Viac na túto tému: #Chris Froome #Patrick Lefevere