Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Tichá Tour de France? Francúzi prišli s riešením zachovania pretekov

Francúzska ministerka športu Roxana Maracineanuová vyhlásila, že cyklistické preteky Tour de France by sa v tomto roku mohli uskutočniť bez divákov. Povedala to v rozhovore pre rozhlasovú stanicu France Bleu. Prestížne trojtýždňové podujatie je na programe od 27. júna do 19. júla a vážne ho ohrozuje pandémia koronavírusu.

26.03.2020 14:17
Pinot Foto: ,
Fanúšik povzbudzuje domáceho Thibauta Pinota. Ak návrh ministerky športu prejde, takýto obrázok na tohtoročnej Tour de France neuvidíme.
debata (1)

„S vylúčením divákov sa počíta aj v iných podujatiach. V tomto prípade by to nemalo až taký finančný dopad, pretože obchodný model Tour nezávisí od predaja lístkov. Nemuselo by to dopadnúť zle, stále by tu bola možnosť sledovať preteky v televízii,“ povedala strieborná medailistka z OH 2000 v Sydney na 200 m znak v plávaní.

Tour de France sa jazdí od roku 1903, preteky sa nešli iba v období svetových vojen. Popri trati sa na približne tritisíc kilometrov dlhých pretekoch tradične očakáva až 10 miliónov divákov.

Vo Francúzsku aktuálne evidujú vyše 25.000 prípadov nakazenia koronavírusom, 1300 osôb chorobe podľahlo. Informovala agentúra SID.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Tour de France 2020 #koronavírus