Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Taliansko nie, Francúzsko áno. Sagan pozná najbližší program

Organizátori víkendovej cyklistickej klasiky Strade Bianche sa rozhodli odložiť podujatie na neurčito. Potvrdila to spoločnosť RCS Sport prostredníctvom tlačovej správy. Na sobotňajších pretekoch v Toskánsku mal predbežne štartovať aj Slovák Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe či ďalší poprední pretekári ako Philippe Gilbert, Alejandro Valverde, Michal Kwiatkowski alebo Wout van Aert. Dôvodom odloženia je šíriaci sa koronavírus COVID-19.

05.03.2020 13:30 , aktualizované: 22:44
Peter Sagan. Foto: ,
Peter Sagan (v zelenom) v sobotu na Strade Bianche súťažiť nebude. Podujatie odložili na neurčito.
debata

Nový termín konania pretekov nie je zatiaľ známy. „Po stretnutí so zástupcami regiónu sme sa rozhodli podujatie odložiť. Prostredníctvom Talianskej cyklistickej federácie sme požiadali Medzinárodnú cyklistickú úniu (UCI) o stanovenie nového dátumu,“ uvádza sa v tlačovej správe spoločnosti RCS Sport.

Talianska vláda v stredu večer rozhodla, že všetky športové podujatia v Taliansku sa až do 3. apríla 2020 musia konať bez účasti divákov. Dôvodom tohto rozhodnutia je čo najväčšie zamedzenie šírenia nového koronavírusu v krajine. Práve Taliansko sa stalo európskym epicentrom šírenia nákazy ochorením COVID-19.

V Taliansku zomrelo už viac ako 100 osôb a cez 3000 je nakazených. Súčasťou stredajšieho nariadenia talianskej vlády je aj zatvorenie všetkých škôl a univerzít do 15. marca. Naďalej platí, že dočasne je pozastavené organizovanie všetkých športových podujatí v regiónoch Lombardsko, Benátsko a Emilia Romagna.

Premiér Giuseppe Conte sa vo videu na sociálnych sieťach snažil upokojiť občanov svojej vlasti pred panikou, označil stredajšie rozhodnutie ako výsledok zodpovedného konania. Zhromažďovanie tisícok osôb na štadiónoch by podľa neho nebolo „dobrou prevenciou pred šírením vírusu“.

Aktuálne je otázne, či rovnaký krok ako pri Strade Bianche nepríde aj pri iných cyklistických podujatiach Miláno – San Remo (21.3.) a Tirreno-Adriatico (11. – 17. 3.). Obe spoluorganizuje spomenutá spoločnosť RCS Sport.

Paríž-Nice so Saganom

Peter Sagan sa predstaví na etapovom podujatí Paríž-Nice. Jeho tím Bora-Hansgrohe nechcel riskovať účasť na talianskych pretekoch Tirreno-Adriatico (11. až 17. marca) a vo štvrtok zverejnil nomináciu do Francúzska (8. až 15. marca). Spoločne s trojnásobným svetovým šampiónom bude štartovať aj jeho brat Juraj Sagan.

„Dôverujeme úradom v jednotlivých krajinách a prispôsobíme sa ich nariadeniam. Vyhodnotili sme, že pri takomto rozhodnutí nebude našim jazdcom ani členom realizačného tímu hroziť žiadne zvýšené nebezpečenstvo. Situáciu sledujeme,“ uviedla Bora v stanovisku na twitteri.

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Strade Bianche #koronavírus