Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Sagan má už otázok o MS plné zuby: Čo sa zmení, ak vyhrám?

Slovenský cyklista Peter Sagan túži po štvrtom titule majstra sveta, ale omieľanie tejto témy médiami či fanúšikmi nemá príliš v láske.

23.09.2019 15:27
Peter Sagan Foto: ,
Trojnásobný majster sveta v cyklistike Peter Sagan.
debata

Počas víkendovej majstrovskej generálky na dvoch jednorazových pretekoch v Belgicku však musel odpovedať aj na otázky týkajúce sa jeho priamych ambícií na svetovom šampionáte v Anglicku.

„Čo sa tým zmení, ak sa po štvrtý raz stanem majstrom sveta?“ odpovedal Peter Sagan v interview belgickej športovej televízie Sporza. „Samozrejme, láka ma jazdiť na majstrovstvách sveta, ale zvíťaziť nebude jednoduché. Lepšie je zostať nohami na zemi. Ak sa konkrétne pýtate, nie, nesníva sa mi o tom, že zvíťazím na majstrovstvách. Dá sa však povedať, že je to môj cieľ,“ rozvinul svoje myšlienky Sagan.

Dvadsaťdeväťročný rodený Žilinčan zažil v rokoch 2015 – 2017 tri víťazné šprinty na majstrovstvách sveta, keď postupne triumfoval v americkom Richmonde, katarskej Dauhe aj nórskom Bergene. Vlani v rakúskom Innsbrucku na mimoriadne náročnej kopcovitej trati preteky nedokončil, ale tento rok v anglickom Yorshire vzhľadom na klasikársky profil trate opäť patrí medzi favoritov.

Štyri tituly majstra sveta by boli historickým maximom, ktoré ešte nikto dosiaľ nedosiahol. Po tri zlaté medaily z pretekov s hromadným štartom má iba päť cyklistov, Sagan ich ako jediný získal v neprerušenej sérii. Aktuálny počet adeptov na zlato je pomerne široký, patria medzi nich aj najlepší Belgičania. Ktorí sú to podľa Sagana? „Najlepší sú pre mňa Greg van Avermaet a Philippe Gilbert. Pýtate sa aj na Remca Evenepoela, či môže zvíťaziť? Všetko sa môže stať v živote,“ uviedol Sagan.

Jeden z najväčších talentov svetovej cyklistiky Evenepoel vlani na MS v Innsbrucku ovládol časovku aj preteky s hromadným štartom, ale ešte v juniorskej kategórii. Teraz sa 19-ročný rodák z Aalstu v oboch súťažiach predstaví už medzi mužmi a s vysokými ambíciami. Napokon tento rok na ME v Alkmaare už bral zlato v individuálnej časovke v hlavnej mužskej kategórii.

„Súťažil som s ním a očaril ma svojimi schopnosťami. Nech vyhrá čo najviac teraz, lebo neskôr to už bude mať iba ťažšie, budú si na neho dávať čoraz väčší pozor. Už nebude nováčik,“ doplnil Sagan na adresu Evenepoela pre Sporza TV.

Petrovi Saganovi budú na trati 285 km dlhých pretekov s hromadným štartom na MS 2019 pomáhať jeho tímoví kolegovia z Bora-Hansgrohe Erik Baška a brat Juraj Sagan. Štvrtým členom slovenského tímu pre mužské preteky elite bude Ján Andrej Cully z Dukly Banská Bystrica. Preteky sa uskutočnia v nedeľu 29. septembra so začiatkom o 9.40 h SELČ.

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #MS v cyklistike