Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Dopingová kauza pokračuje. Koren skončil na Gire, podozrivý aj Petacchi

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) suspendovala kvarteto cyklistov za možné porušenie pravidiel v súvislosti s kauzou krvného dopingu.

15.05.2019 12:50
Petacchi Sagan Foto: ,
Zľava: Fabian Cancellara, Peter Sagan a Alessandro Petacchi na Tour de France 2012.
debata

V jej centre figuruje nemecký lekár z Erfurtu Mark Schmidt. Ide o bývalých jazdcov Alessandra Petacchiho z Talianska a Slovinca Boruta Božiča, ako aj aktívnych Kristijana Korena zo Slovinska a Chorváta Kristijana Duraseka.

UCI v stredu potvrdila, že Slovinci a Talian sú podozriví z „použitia zakázaných metód“ v rokoch 2012 až 2013, Chorvát v roku 2017. Ako uviedla agentúra DPA, UCI postupovala na základe informácií od rakúskych a nemeckých vyšetrovacích orgánov.

Koren nemôže pokračovať na prebiehajúcom Gire, Durasek skončil na Okolo Kalifornie.

Petacchi je viacnásobný víťaz etáp na Gire, Tour de France aj Vuelte. V roku 2008 si odpykal 10-mesačný trest za doping, kariéru ukončil v roku 2015. Božič ukončil kariéru v roku 2018.

V kauze, ktorú odštartovala razia na MS v severskom lyžovaní vo februári v rakúskom Seefelde, už figuruje 21 športovcov z 8 krajín.

TV Pravda: V pravidelnej relácii Týždeň v športe sme analyzovali sezónu Petra Sagana s jeho bývalým trénerom Petrom Zánickým.

Video
debata chyba
Viac na túto tému: #cyklistika #UCI #krvný doping