Dúhové double pre Evenepoela, junior Gajdula v top 30

Belgický cyklista Remco Evenepoel triumfoval v pretekoch juniorov s hromadným štartom na MS v Innsbrucku. Potvrdil tak pozíciu najväčšieho favorita a na prebiehajúcom šampionáte získal double - predtým bral zlato aj v juniorskej časovke.

27.09.2018 14:00 , aktualizované: 18:59

Osemnásťročný Evenepoel mal v cieli 132,4 km dlhej trate pred druhým Nemcom Mariusom Mayrhoferom výrazný náskok 1:25 min, tretí skončil Talian Alessandro Fancellu (+1:38). Z dvojice Slovákov na štarte sa viac darilo Marekovi Gajdulovi, ktorý s mankom 11:07 min obsadil 28. priečku. Marek Bugár skončil na 47. mieste, jeho strata narástla na 16:22.

Domáca rakúska cyklistka Laura Stiggerová získala zlatú medailu v pretekoch junioriek s hromadným štartom. Na 70,9 km dlhej trati odsunula v záverečnom špurte vedúcej skupinky na striebornú priečku Francúzku Marie le Netovú.

Bronz patrí Kanaďanke Simone Boillardovej. Z dvojice slovenských reprezentantiek si lepšie počínala Petra Machálková, ktorá skončila 59. so stratou 5:28 min na 18-ročnú Rakúšanku. Radka Paulechová finišovala 71. (+9:51).

MS 2018 v Innsbrucku

Juniori (132,4 km): 1. Remco Evenepoel (Bel.) 3:03:49 h, 2. Marius Mayrhofer (Nem.) +1:25, 3. Alessandro Fancellu (Tal.) +1:38,… 28. Marek GAJDULA (SR) +11:07, 47. Marek BUGÁR (SR) +16:22
Juniorky (70,9 km): 1. Laura Stiggerová (Rak.) 1:56,26 h., 2. Maria le Netová (Fr.), 3. Simone Boilardová (Kan.) obe rovnaký čas ako víťazka, … 59. Petra MACHÁLKOVÁ (SR) +5:28 min., 71. Radka PAULECHOVÁ (SR) +9:51

Viac na túto tému: #Innsbruck 2018 #MS v cestnej cyklistike