Bývalý futbalista oslavoval v časovke už pred cieľom. Zo Slovákov lepší Foltán

Belgičan Remco Evenpoel sa stal majstrom sveta v časovke juniorov na šampionáte cestných cyklistov v rakúskom Innsbrucku.

25.09.2018 14:20 , aktualizované: 18:14

Osemnásťročný Evenpoel, ktorý presedlal definitívne presedlal na bicykel z futbalu len vlani, zvíťazil absolútne suverénne, ked pred strieborným Austrálčanom Lucasom Plappom mal v cieli náskok 1:23 min. Bronzová medaila patrí Talianovi Andreovi Piccolovi s mankom 1:37 min na víťaza.

Z dvojice slovenských reprezentantov skončil lepšie Adam Foltán na 56. mieste s odstupom 5:46 min za víťazným Evenpoelom. Lukáša Kubiša klasifikovali na 63. pozícii (+6:59 min) spomedzi 70 pretekárov v cieli.

Evenpoel je dvojnásobný majster Európy z tohtoročného šampionátu v Česku a aj v Innsbrucku v jazde proti chronometru potvrdil rolu favorita.

Na trati dlhej 27,7 km s prevýšením 220 m z Wattensu do Innsbrucku dosiahol rýchlostný priemer takmer 50 km/h a jeho výsledný čas bol 33:15,24 min. Už 50 m pred cieľom začal oslavovať a na cieľovej čiare dokonca zastal, aby pozdravil svoju rodinu.

„Je to skvelé, keď sa takto zúročí tvrdá robota. Predsavzal som si, že získam double a jedno víťazstvo už mám. Je to splnený sen. Cítim emócie aj preto, že som vyhral pre Belgicko,“ uviedol víťazný Remco Evenpoel na webe Cyclingnews.

Holandské stupne víťazov v časovke žien

Holandská reprezentantka Annemiek van Vleutenová sa stala majsterkou sveta v individuálnej časovke žien. Víťazka zvládla 27,7 km z Wattensu do Innsbrucku za 34:25 min.

Tridsaťpäťročná skúsená pretekárka obhájila titul z vlaňajších majstrovstiev sveta v nórskom Bergene, keď zvíťazila s náskokom 29 sekúnd pred krajankou Annou van der Breggenovou. Suverenitu holandských časovkárok podčiarkla tretím miestom Ellen van Dijková (+1:25 min).

Jediná Slovenka na štarte Tatiana Jaseková skončila na 48. mieste, tohtoročná majsterka Slovenka v časovke nabrala celkovo manko 6:49 min na víťazku. V cieli klasifikovali 51 pretekárok.

Van Vleutenová je aj bronzová medailistka v časovke z Európskych hier 2015 v Baku, zároveň bola strieborná na tohtoročných majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v Apeldoorne v stíhačke jednotlivkýň.

MS v cestnej cyklistike – Innsbruck

Časovka juniorov (Wattens – Innsbruck, 27,7 km): 1. Remco Evenpoel (Belg.) 33:15,24 min, 2. Lucas Plapp (Aus.) +1:23,66 min, 3. Andrea Piccolo (Tal.) +1:37,62, 4. Michel Hessmann (Nem.) +1:47,69, 5. Sören Waerenskjöld (Nór.) +1:50,30, 6. Manuel Michielsen (Hol.) +2:10,89,… 56. Adam Foltán +5:46,74, 63. Lukáš Kubiš (obaja SR) +6:59,18.

Časovka žien (Wattens – Innsbruck, 27,7 km): 1. Annemiek van Vleutenová 34:25 min, 2. Anna van der Breggenová +29 s, 3. Ellen van Dijková (všetky Hol.) +1:25 min, 4. Leah Kirchmannová (Kan.) +1:27, 5. Leah Thomasová (USA) +1:32, 6. Lucinda Brandová (Hol.) +1:43,… 48. Tatiana Jaseková (SR) +6:49 min.

Viac na túto tému: #Remco Evenpoel #Adam Foltán #Lukáš Kubiš