Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Saganovu bolesť vystriedala radosť: Chalani ma hnali dopredu, ďakujem im

Slovenský cyklista Peter Sagan mal v piatok pred sebou ťažkú skúšku. Po stredajšom páde musel zvládnuť poslednú horskú etapu tohtoročnej Tour de France a stihnúť časový limit, aby si udržal šancu na zisk šiesteho zeleného dresu.

27.07.2018 22:57
Peter Sagan, Daniel Oss, Foto: ,
Peter Sagan s tímovým kolegom z Bory Danielom Ossom v cieli 19. etapy.
debata (13)

S pomocou tímových kolegov sa mu to podarilo. V cieli mal síce k dobru ešte vyše sedem minút, no po 19. etape povedal, že si siahol na dno svojich síl.

"Bol to pre mňa asi najťažší deň na bicykli. To, že som dnes zvládol prísť do cieľa, má pre mňa väčšiu cenu ako tri predchádzajúce etapové prvenstvá. Jediné, na čom mi dnes záležalo, bolo dokončiť etapu. Nezaujímal ma časový limit. Jednoducho som si povedal, že musím prísť do cieľa.

Boli to psychicky aj fyzicky veľmi náročné preteky. Len ťažko sa to popisuje. V cieli však bolesť vystriedala radosť, že som to dokázal a že budem môcť štartovať aj v zajtrajšej etape," povedal Sagan tesne po tom, ako si v piatok prevzal zelený dres.

Trojnásobnému majstrovi sveta pomáhali v náročnej horskej etape jeho tímoví kolegovia Daniel Oss, Maciej Bodnar a Lukas Pöstlberger.

„Chalani ma hnali dopredu, som na nich veľmi pyšný. Dnes ma zaskočilo už prvé stúpanie, ktoré síce malo len dva kilometre, no mne dalo naozaj zabrať. Hovoril som si, čo do pekla budem robiť. Nakoniec sme to však s pomocou mojich tímových kolegov a jazdcov tímu FDJ zvládli. Potiahli ma na rovinkách a podporovali ma aj psychicky. Ďakujem vám, chalani,“ citoval ho portál cyclingnews.com.

Brutálna 19. etapa Tour de France Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Mníšky si fotia cyklistov na štarte 19. etapy v...

Daniel Oss priznal, že chvíľami prestával veriť v úspešný koniec piatkovej etapy, na čo Sagan kontroval, že ani len neuvažoval o tom, že by vhodil uterák do ringu. „Povedal som mu, že to jednoducho musíme zvládnuť. Nakoniec sme prišli so slušnou časovou rezervou.“

Štart predposlednej 20. etapy zo Saint-Pée-sur-Nivelle do Espelette je na programe v sobotu o 12.00 SELČ. Jazdci si zmerajú sily v 31-kilometrovej individuálnej časovke so zvlneným profilom. „Ešte musím prežiť zajtrajšok, ale bude to ľahšie ako dnes,“ dodal Sagan.

13 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Tour de France 2018