Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

VIDEO: Sky prišiel o cyklistu. Moscon udrel súpera do tváre 800 m po štarte

Tím Sky má problém. Rozhodcovská komisia totiž po 15. etape vylúčila z Tour de France Taliana Gianniho Moscona. Stále iba 24-ročný pretekár totiž iba 800 metrov po štarte udrel cyklistu z tímu Fortuneo priamo do tváre.

22.07.2018 20:46
Gianni Moscon Foto: ,
Talian Gianni Moscon z tímu Sky.
debata (3)

Rozhodcovia si po etape pozreli videozáznam incidentu spolu s manažérom tímu Sky Daveom Brailsfordom a športovým riaditeľom Nicolasom Portalom a následne dvadsaťštyriročného Taliana vylúčili.

Pre Moscona to nebolo prvé disciplinárne previnenie. Vlani ho obvinili, že úmyselne spôsobil pád Sebastiena Reichenbacha z FDJ na pretekoch Tre Valli Varesine. Medzinárodná cyklistická únia (UCI) však v júni prípad uzavrela s tým, že nemá dostatok dôkazov na udelenie trestu. Reichenbach si pri páde zlomil lakeť a bedro.

Švajčiar tvrdí, že Moscon sa mu chcel odplatiť za jeho podiel na zverejnení rasistického slovného útoku pretekára Sky na Francúza tmavej pleti Kevina Rezu. K incidentu prišlo na Okolo Romandie 2017 a Moscon sa k nemu priznal, za čo mu vedenie tímu udelilo šesťtýždňový trest. UCI vo veci nekonala.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Sky #Gianni Moscone #Tour de France 2018