Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Etapa očami expertov: Sagan popiera zákonitosti cyklistiky

Peter Sagan predviedol včera v kopcoch famózny výkon. Čo predvedie dnes? Prečítajte si analýzu expertov Lukáša Timka a Petra Zánického.

22.07.2018 08:06
Tour de France 2018, etapy Foto:
Etapa číslo 15.
debata (2)
Tretí triumf Petra Sagana na Tour 2018 Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Peter Sagan zdoláva Arnauda Démara a Alexandra...

Lukáš Timko, šéfredaktor portálu cycling-info.sk

Peter Sagan popiera všetky zákonitosti cyklistiky a hoci to vôbec nepotreboval a podľa svojich slov sa dokonca ani nechcel tlačiť do sobotňajšieho úniku, napriek tomu tam bol a vybojoval si štvrté miesto i ďalších 39 bodov do zelenej súťaže.

Preto sa už pri Petrovi neoplatí predpovedať, či sa v úniku objaví, alebo nie. Všetci ale poznajú jeho formu, a tak je veľmi otázne, či by s ním dnes spolupracovali, pretože cieľ je na rovine. Navyše, mal by už niektorú etapu aj vypustiť. Pri Saganovi ale nikdy nevieme…

Po veľkom sobotňajšom sklamaní, keď sa dopredu nedostali jazdci Fortunea, dnes očakávam frontálny útok tohto celku a oddýchnutý Warren Barguil bude mať len tie najvyššie ambície. Mohol by byť najsilnejší v poslednom kopci.

Rovnako sa vpredu iste ukáže Serge Pauwels, niektorý z bratov Izagirreovcov a mnoho iných vrátane Juliana Alaphilippa, ktorý v horách chýbal v úniku iba raz. Bude tam opäť veľká skupina s obrovskou šancou na etapový vavrín a nikto nebude chcieť v závere špurtovať, a tak sa v poslednom kopci i následnom zjazde bude určite útočiť. Alaphilippovi vyhovuje každý scenár.

Predpokladáme, že medzi favoritmi o celkové poradie sa súťažiť nebude a žiadne rozdiely sa nevytvoria. Tranzitnú idylku by okrem matky prírody mohol narušiť iba niektorý tím, ktorý by chcel špurtovať o etapu a stíhal by únik. Mohla by to byť Bora pre Sagana, no skupina vpredu bude určite veľmi početná a ak sa k Bore nikto nepridá, nebude mať šancu. A to, že sa nik nepridá, je nad slnko jasnejšie. Takže to je iba teoretický a veľmi nepravdepodobný variant.

Najťažšia etapa Tour so stúpaním na Alpe D'Huez Fotogaléria - 18 fotiek Všetky fotky
Peter Sagan rozdáva autogramy pred etapu.

Peter Zánický, mládežnícky kouč a prvý tréner Petra Sagana

Aj keď nečakajú dnes cyklistov vysoké kopce, stále je to veľmi ťažká etapa. Veď v tejto etape budú cyklisti stúpať 25 kilometrov a to vôbec nebude ľahké.

Veľa cyklistov bude mať toho v závere plné zuby. Ešteže jazdcov čaká v pondelok oddychový deň. Prial by som si dnes útočnú cyklistiku, ale dovolí Sky niečo také?

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Zanický #Tour de France 2018 #Lukáš Timko