Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Etapa očami expertov: Froome plánuje veľký triumf na slávnom kopci

Alpský trojboj dnes zavŕši pekelný výstup na slávny Alpe d'Huez. Prekvapí niekto favorizovaný tím Sky? Prečítajte si analýzu expertov Lukáša Timka a Petra Zánického.

19.07.2018 07:00
Tour de France 2018, etapy Foto:
Etapa číslo 12.
debata
Thomas vyzliekol Van Avermaeta Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Geraint Thomas na pódiu po víťaznej etape.

Lukáš Timko, šéfredaktor portálu cycling-info.sk

Po dvoch náročných dňoch v Alpách prichádza ešte tretí so slávnymi priesmykmi. Vzhľadom na to, že unikajúci pretekári sa už vyčerpali a tento deň je aj poriadne dlhý, šance úniku nebudú vysoké.

Môže ale dôjsť k prekvapeniu, ak sa budú ostatní favoriti obávať Sky, budú jazdiť úplne defenzívne a britský celok zároveň nebude mať záujem riešiť unikajúcu skupinu. Mohli by sa možno do nej dostať už aj pretekári ako Pierre Latour alebo Daniel Martinez, ktorí zatiaľ ostávali pri svojich lídroch, no možno dostanú voľnú ruku.

Domnievam sa však, že po galapredstavení Gerainta Thomasa dnes bude chcieť svoju veľkosť dokázať samotný Chris Froome a s tímovým kolegom si vymenia role.

Po dlhom ťahaní bielo-čierneho celku si Chris naplánuje atak a veľký triumf na slávnom Alpe d'Huez, žltý Geraint bude kontrolovať situáciu a s úsmevom príde do cieľa v skupine s najlepšími súpermi.

Čokoľvek iné bude prekvapením a poslúži na dramatizáciu pretekov. Zápletku môže priniesť napríklad Nairo Quintana, ktorý Frooma na Alpe d'Huez porazil pred troma rokmi. Je však otázne, či je v takej forme ako vtedy.

Peter Zánický, mládežnícky kouč a prvý tréner Petra Sagana

Šprintéri majte sa na pozore! Krutá etapa s ťažkými troma stúpaniami. Tak, ako sa bude bojovať na špici, tak sa bude bojovať aj v gruppete o časový limit. Včera na to doplatil Kittel a Cavendish a dnes zachráni ďaľšieho šprintéra/šprin­térov od časového limitu len prípadne voľnejšie tempo v čele pretekov v úvodných dvoch horse class stúpaniach.

Uvidíme, ako sa vyvinie situácia s dvoma „kohútmi na jednom smetisku“ v tíme Sky, včera v etape výrazne vyčnievali nad ostatnými lídrami.

Sila Sky je tak do oči bijúca, že istotne odradí viacerých ašpirantov od atakov. Avšak môžeme očakávať nástupy vrchárov, ktorí sú už mimo celkového poradia.

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Zanický #Tour de France 2018 #Lukáš Timko