Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Drsný odkaz Saganovi: Buď ticho! Veď neustále na niekom visíš

Peter Sagan by mal pri svojom štýle jazdenia radšej držať jazyk za zubami a nesťažovať sa na nedostatok spolupráce v cyklistickom pelotóne.

06.04.2018 07:54
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan.
debata (45)

Takýto drsný odkaz trojnásobnému a tiež úradujúcemu majstrovi sveta poslal renomovaný Belgičan Tom Boonen, ktorý sa len vlani na jar rozlúčil s profikariérou na ceste.

Sagan si myslí, že v pelotóne momentálne neexistuje účinná spolupráca na rozbitie silného bloku pretekárov tímu Quick-Step Floors, ktorý suverénne víťazí v jednej jarnej klasike za druhou.

Tieto slová vyriekol 28-ročný slovenský líder tímu Bora-Hansgrohe aj po nedávnych pretekoch Okolo Flámska, ktoré ovládol Holanďan Niki Terpstra práve z belgického zoskupenia Quick-Step Floors. Sagan tam skončil šiesty a posťažoval sa, že mu nik nepomohol v stíhaní Terpstru v úniku.

„Nedostatočná spolupráca? Veď Sagan je stále na zadnom kolese niekoho. Nemyslím si, že práve Sagan by mal hovoriť o nespolupracovaní. Veď práve on je ten, čo sa vždy na niekoho zavesí. Počká si ako sa situácia vyvinie, potom sa derie dopredu a máva rukou. Ak robíte také niečo, potom by ste radšej mali zostať ticho,“ povedal bez ostychu Tom Boonen, cituje ho portál Cyclingnews.

Tom Boonen známy aj ako Tommeke si počas kariéry vybudoval vysoké klasikárske renomé. Vďaka svojmu motoru v nohách vyhral štyri raz slávny monument Paríž-Roubaix (2005, 2008, 2009, 2012) a pridal aj tri triumfy na Okolo Flámska (2005, 2006, 2012).

V roku 2005 sa stal majstrom sveta a na konte má aj bronz z MS 2016 z katarskej Dauhy, kde ho na sklonku kariéry v tesnom šprintérskom závere zdolali iba Peter Sagan a Mark Cavendish.

Svoju kritiku voči Saganovi Boonen ešte rozmenil na drobnejšie: "On je ten, ktorý stále profituje z roboty iných tímov. Nie je na tom, samozrejme, nič zlé, ale potom nemá právo hovoriť, že ‚oni so mnou nespolupracujú‘.

Po svojej definitívnej rozlúčke s profesionálnou cyklistikou sa Tom Boonen preorientoval do roly komentátora pre Belgickú televíziu. Jeho tip na víťaza nedeľňajších pretekov Paríž-Roubaix je Niki Terpstra.

45 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Okolo Flámska #Paríž - Roubaix #Tom Boonen