Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pištoľník sa pohráva s koncom kariéry. Po Riu?

Alberto Contador to s ukončením úspešnej cyklistickej kariéry na budúci rok zrejme myslí vážne.

25.09.2015 14:29
Alberto Contador Foto: ,
Alberto Contador.
debata

Labuťou piesňou španielskeho „El Pistolera“ by mali byť najslávnejšie preteky na svete Tour de France a olympijské hry v Riu de Janeiro. Tridsaťdvaročný kolega Slováka Petra Sagana v tíme Tinkoff-Saxo sa už viackrát vyjadril o konci aktívnej činnosti a zdá sa, že názor nezmenil. „Mám v hlave myšlienku ukončiť kariéru v závere nasledujúcej sezóny. Hlavným cieľom bude triumf na Tour de France. Olympijská trať v Riu je veľmi ťažká, ak všetko pôjde podľa plánov, rád by som bol súčasťou španielskej reprezentácie pod piatimi kruhmi,“ cituje Contadora server Velonews.

Rodák z Pinta sa tento rok pokúsil o double Giro – Tour, čo sa naposledy podarilo Talianovi Marcovi Pantanimu v roku 1998. Na Gire síce nemal konkurenciu, ale na francúzskych cestách obsadil až piate miesto. Contador nie je súčasťou španielskeho tímu na aktuálnych majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike a zrejme sa zaradí medzi hviezdnych jazdcov bez zisku dúhového dresu. Na svetovom šampionáte sa dosiaľ predstavil trikrát. V roku 2008 v talianskom Varese nedokončil, to isté sa stalo o päť rokov neskôr vo Florencii. Jediný zápis do výsledkovej listiny zaznamenal v roku 2012 v holandskom Valkenburgu, v časovke jednotlivcov obsadil 9. miesto a v pretekoch s hromadným štartom bol 37.

Contador je skutočným velikánom svetovej cyklistiky. Na konte má triumfy na všetkých troch Grand Tour, dvakrát ovládol Tour de France (2007, 2009), rovnako dva razy sa radoval na Giro d'Italia (2008, 2015) a trikrát uspel na Vuelte (2008, 2012, 2014). Okrem iného vyhral aj etapové preteky Paríž – Nice (2007, 2010), Tirreno – Adriatico (2014), Okolo Baskicka či Miláno – Turín. Je aj národným šampiónom v invididuálnej časovke z roku 2009.

debata chyba
Viac na túto tému: #Alberto Contador