Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

TdF: Smer Pyreneje, cieľové stúpanie má 15 km

Po stresujúcom prvom týždni plnom pádov, menších či väčších boľačiek, ale aj vynútenom odstúpení niekoľkých kvalitných jazdcov čaká na pelotón Tour de France prechod do Pyrenejí.

14.07.2015 08:39
Peter Sagan, Vincenzo Nibali Foto: ,
Ilustračná snímka.
debata (8)

Desiata etapa z Tarbes do La Pierre Saint Martin (167 km) po dni voľna nie je ešte klasickou pyrenejskou, ale jej záver bude určite zaujímavý. Cieľový kopec La Pierre Saint Martin leží vo výške 1610 m a predchádza mu 15,3 km dlhé stúpanie s priemerným sklonom 7,4% a maximálnym 10,8%. Víťaz etapy získa do klasifikácie vrchárskej súťaže 25 bodov, keďže ide o prémiu špeciálnu tzv. „hors catégorie“. Okrem toho v etape budú aj tri horské prémie nižšej IV. kategórie (66., 90. a 134. km) a takmer určite sa bude meniť majiteľ bodkovaného trička pre najlepšieho vrchára. Zatiaľ ho má prekvapujúco na sebe Eritrejčan Daniel Teklehaimanot z juhoafrického tímu MTN-Qhubeka. Šprint o body čaká na cyklistov na 124. km v Trois Villes.

Je pravdepodobné, že favoriti na celkové umiestnenie sa budú v cieľovom stúpaní navzájom pozorne strážiť, a tak sa možno dočká etapového triumfu niekto z tzv. vrchárov druhého sledu. Šanca sa otvára pre dosiaľ sklamaného Francúza Thibauta Pinota, ktorý aktuálne zaostáva za lídrom Chrisom Froomom už o viac ako 8 minút. Podľa serveru Le Tour sa vpredu dajú očakávať aj mená ako Rigoberto Urán, Bauke Mollema, Robert Gesink, Andrew Talansky či Romain Bardet alebo ďalší Francúz Jean-Christophe Péraud. Slovák Peter Sagan vstúpi do etapy v zelenom drese lídra bodovacej súťaže a na 4. priečke celkovej priebežnej klasifikácie 38 sekúnd za Froomom.

Štart etapy je o 12.25 h, čas víťaza v cieli je naplánovaný približne na 16.43 h.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Tour de France 2015