Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Sagan po kráľovskej etape: V ďalších pretekoch mám dobré šance

Slovenský cyklista Peter Sagan skončil v kráľovskej horskej etape na pretekoch Okolo Švajčiarska s dojazdom na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene na 94. mieste s odstupom takmer 24 minút za víťazným Francúzom Thibautom Pinotom.

18.06.2015 10:10
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan (vpredu).
debata

Tento výsledok svedčí o tom, že vo Švajčiarsku má šprintérsky líder tímu Tinkoff-Saxo iné priority ako boj o víťazstvo v celkovej klasifikácii, hoci v nej až do stredy figuroval na 2. mieste. Teraz mu patrí 41. priečka 23:46 min za lídrom Pinotom.

„Nešiel som na etapové víťazstvo. Snažil som sa ušetriť energiu pre nasledujúce etapy, kde sa chcem pokúsiť získať ďalšie víťazstvo. Jazdilo sa vo vysokých horách a to viac vyhovovalo môjmu kolegovi z tímu Rafalovi Majkovi. Ak by nebolo tých dvoch stúpaní, možno by som zrelaxoval o čosi viac,“ priznal Sagan na svojom facebookovom profile.

Do konca Tour de Suisse 2015 zostáva odjazdiť štyri etapy a minimálne vo dvoch z nich sa môže Sagan uchádzať o etapové víťazstvá. Už vo štvrtok čaká na pelotón porcia 237,3 km z Wilu do Bielu/Bienne so zvlneným profilom, ale bez výraznejších stúpaní. Cyklisti majú štart o 13.34 h a v cieli sa najlepší očakávajú o 18.15 h. „Myslím si, že mám dobré šance v ďalších fázach pretekov, môj tim ma veľmi dobre podporuje a uvidíme, čo sa stane v najbližších dňoch,“ dodal Sagan pred štvrtkovým pokračovaním TdS.

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Okolo Švajčiarska