Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Ferri vyhral Okolo Ománu. Sagan priviedol pelotón do cieľa na 5. priečke

Víťazom záverečnej 6. etapy cyklistických pretekov Okolo Ománu, ktorá viedla z Oman Air do Matrah Corniche a merala 133 km, sa stal Rakúšan Matthias Brändle.

22.02.2015 12:20
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan.

Jazdec tímu IAM Cycling sa presadil v súboji štvorice jazdcov pred Belgičanmi Iljom Keissem (Etixx-Quick Step) a Jefom van Meirgaegheom (Topsport Vlaanderen-Baloise). Pelotón priviedol do cieľa s odstupom 1:16 min Slovák Peter Sagan, ktorý skončil v etape celkovo piaty. Jazdec tímu Tinkoff-Saxo si ešte musí na svoj prvý úspech v novom drese i kalendárnom roku počkať. Naposledy sa presadil vlani v júni na slovenskom šampionáte v Slavkove pri Brne. Odvtedy sa počas 239 dní dostal devätnásťkrát do najlepšej päťky výsledkovej listiny, ale na vrchole chýbal. V pelotóne v cieli v Ománe neabsentoval ani Peter Velits, ktorý prešiel páskou na 48. mieste.

Celkovú klasifikáciu ovládol Španiel Rafael Valls Ferri z tímu Lampre, ktorý vyhral kráľovskú štvrtú etapu a počas víkendu si udržal aj vďaka neutralizácii sobotňajších kilometrov tesný 9-sekundový náskok pred Tejayom van Garderenom z USA. Tretí skončil Španiel Alejandro Valverde. Sagan bol celkovo 51., Velits 56. V bodovacej súťaži obsadil majster SR Sagan 6. priečku, v súťaži mladých jazdcov bol desiaty.

6. etapa (Oman Air – Muttrah Promenade 133 km): 1. Matthias Brändle (Rak.) IAM Cycling 3:02:31 h, 2. Iljo Keisse (Belg.) Etixx – Quick-Step +4 s, 3. Jef van Meirhaeghe (Belg.) Topsport Vlaanderen +13, 4. Danny Pate (USA) Sky +16, 5. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo, 6. Ramon Sinkeldam (Hol.) Giant-Alpecin, … 48. Peter Velits (SR) BMC všetci +1:16 min
Konečné poradie po 6. etape: 1. Rafael Valls Ferri (Šp.) Lampre 21:09:31 h, 2. Tejay van Garderen (USA) BMC +9 s, 3. Alejandro Valverde (Šp.) Movistar +19, 4. Rafal Majka (Poľ.) Tinkoff-Saxo +32, 5. Jacques Janse van Rensburg (JAR) MTN-Qhubeka +1:04 min, 6. Louis Meintjes (JAR) MTN-Qhubeka +1:08, … 51. Peter Sagan (SR) Tinkoff-Saxo +9:29 min, 56. Peter Velits (SR) BMC +10:51

Viac na túto tému: #Peter Sagan #Okolo Ománu