Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Sagan sa stal frontmanom skupiny The Green Machine

Cyklista Peter Sagan bol aj tento rok hlavným aktérom kalifornskej prezentácie tímu ProTour Cannondale.

08.01.2014 14:01
Peter Sagan Foto: ,
Peter Sagan.
debata

Po vlaňajšom predstavení tímu v hollywoodskom štýle sa tentoraz americké zoskupenie predviedlo ako rocková skupina The Green Machine (Zelená mašina) s lídrom Petrom Saganom. Prezentácia sa konala v Canyon Clube vo Westlake Village.

Upútavka na vystúpenie skupiny The Green Machine

Sagan bol na pozývacom plagáte charizmatickým frontmanom Zelenej mašiny. V minulej sezóne vybojoval väčšinu bodov Cannondalu do svetového rebríčka a v tíme sa opäť spoliehajú na 23-ročného Žilinčana. Veľké ovácie sa v utorok večer ušli aj Američanovi Tedovi Kingovi.

Cannondale má jeden z najmladších tímov v profesionálnom pelotóne. Do družstva prišiel aj vlaňajší majster sveta do 23 rokov Matej Mohorič zo Slovinska. S kapelou zloženou z amerických nadšencov cyklistiky si zaspieval naživo Moreno Moser. Na prezentácii nechýbali ani ďalší kľúčoví jazdci družstva Ivan Basso, Damiano Caruso a Elia Viviani.

V tíme naďalej hľadajú nového veľkého sponzora, vlani im nevyšli rokovania s ruským miliardárom Olegom Tinkovom. Pre Cannondale je prioritou aj zotrvanie Petra Sagana. Slovákov kontrakt vyprší na konci roka 2014.

Prezentácia tímu Cannondale

„Je to ešte predčasné, ale naším cieľom je Petrovo udržanie. Jeho doterajšia kariéra bola spätá s Cannondalom a je to pravý vzťah,“ uviedol pre cyclingnews.com generálny manažér Cannondale Bicycles Bob Burbank.

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Sagan #Cannondale